Ideju par lata devalvāciju kritizē žurnāla Kapitāls galvenais redaktors, žurnālists Māris Zanders, norādot, ka tas neko nedotu Latvijas eksportētājiem un ekonomikai.
Kā norāda M. Zanders savā slejā žurnāla marta numurā, «lata devalvācija – pat ja mēs ar sakostiem zobiem akceptējam devalvācijas izraisīto problēmu gūzmu – neko būtisku nedos mūsu eksportētājiem, jo noieta tirgi ir un būs „ciet" un mūsu eksporta palētināšanās nevar pārlauzt situāciju.
Žurnālists arī jautā, vai tie, kuri runā par devalvāciju kā eksportam draudzīgu soli, ir sarēķinājuši, ko tā nozīmēs, ja paskatās no importēto izejvielu, komponentu un energoresursu viedokļa? Un kas tad būtu potenciālie ieguvēji – eksportētāji? Kokrūpniecība, pārtikas rūpniecība, par kuru strukturālajām un konkurētspējas problēmām gana daudz spriests? Vai nav pārāk dārga cena – ar devalvāciju uzturēt status quo nozarēs, kurās nepieciešamas reformas? M. Zanders arī atzīst, ka cerēt – ja ne tuvāko mēnešu laikā, tad nākamgad jau nu gan kreditēšana atjaunosies, ir pārāk optimistiski. «Paši Rietumu eksperti atzīst, ka „putra", kas ievārīta globālajā finanšu tirgū, būs jāstrebj vēl ilgi.
Tātad faktiski mēs varam paļauties tikai uz piešķirtajiem aizdevumiem un paši uz sevi. Viss. Tas nav pārspīlējums. Piemēram, zviedru finansisti prognozē, ka šogad valsts IKP saruks par 2,3%, 2010. gadā pieaugs par niecīgu 0,1%; bezdarbs būs attiecīgi 8,6 un 10,2%, kas Zviedrijai ir ļoti augsts līmenis (Dow Jones International News, 17.02.2009). Šādā situācijā var iztikt bez sazvērestības teorijām, ka skandināvi mūs apzināti mērdē kredītu badā (piemēram, lai uzpirktu bankrotējušos) – viņi būs skopi un nervozi tāpat. Līdzīga aina ir Vācijā, Lielbritānijā, Igaunijā un Lietuvā, Krievijā,» klāstīja M. Zanders.