Kopš pēdējā mēneša laikā ievērojami pieaudzis ģeopolitiskais saspringums Korejas pussalā, kritums vērojams arī Dienvidkorejas akciju tirgū.
Minētā tirgus raksturojošā KOSPI indeksa vērtība mēneša laikā sarukusi gandrīz par 6%. Protams, kritums nebūt nav tiks liels, ja ņem vērā, ka Ziemeļkoreja sola atomkaru. Savukārt Korejas vona vērtība ASV dolāros noslīdējusi līdz zemākajam līmenim septiņu mēnešu laikā. DB.lv jau rakstījis, ka Ziemeļkoreja pēdējā laikā nākusi klajā ar vairākiem kareivīgiem izteikumiem un anulējusi pamiera līgumu, ar kuru tika izbeigts 1953. gada Korejas karš.
Vairākas Dienvidkorejas augti stāvošas amatpersonas paudušas bažas, ka pieaugošajai spriedzei šajā reģionā varētu būt ilgstošākā negatīva ietekme uz valsts akciju tirgu un valsts ekonomiku kopumā. Eksperti norāda, ka Ziemeļkorejas draudiem vēsturiski ir bijusi vien īslaicīga negatīva ietekme uz valsts akciju tirgu. Tiesa gan, pēdējā laikā draudi no Ziemeļkorejas puses ir kļuvuši krietni vien stiprāki un tādējādi arī negatīvā ietekme uz akciju tirgiem var būt lielāka, ziņo Reuters.
Tāpat eksperti norāda, ka bīstams precedents ir Kesongas industriālajā kompleksa ziedošana, kas nav noticis citos Ziemeļkorejas draudu gadījumos.
DB.lv jau ziņoja, ka Ziemeļkoreja jau pagājušajā nedēļā aizliedza Kesongas industriālajā kompleksā ierasties Dienvidkorejas strādniekiem, bet atļāva tur esošajiem doties mājup. Komunistiskā režīma oficiālā ziņu aģentūra KCNA informē, ka varasiestādes nolēmušas no Kesongas industriālā kompleksa atsaukt savus strādniekus, bet pēc tam izlemt objekta nākotni. Ziemeļkoreja arī pavēstījusi, ka tās dienvidu kaimiņi izmantojot kompleksu kā vietu konfrontāciju organizēšanai un īstenošanai. Minētais industriālais komplekss ar darba vietām nodrošina ap 50 tūkstošiem ziemeļkorejiešu un valstij ļauj nopelnīt miljoniem ASV dolāru.