Ziemeļkoreja apturējusi darbu ar Dienvidkoreju kopīgajā Kesongas industriālajā kompleksā, kurā tā jau pagājušajā nedēļā aizliedza ierasties kaimiņvalsts pilsoņiem. Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēstījis, ka jebkurš kodolkoflikts Korejas pussalā Černobiļas katastrofai liks izskatīties kā «bērnu pasakām».
Ziemeļkoreja jau pagājušajā nedēļā aizliedza Kesongas industriālajā kompleksā ierasties Dienvidkorejas strādniekiem, bet atļāva tur esošajiem doties mājup. Komunistiskā režīma oficiālā ziņu aģentūra KCNA informē, ka varasiestādes nolēmušas no Kesongas industriālā kompleksa atsaukt savus strādniekus, bet pēc tam izlemt objekta nākotni. Ziemeļkoreja arī pavēstījusi, ka tās dienvidu kaimiņi izmantojot kompleksu kā vietu konfrontāciju organizēšanai un īstenošanai.
Pirmdien Dienvidkoreja informēja, ka esot novērotas pazīmes, ka komunistiskais režīms gatavojoties veikt kodolizmēģinājumu. Vēlāk gan valsts aizsardzības ministrija nāca klajā ar paziņojumu, kurā pauda, ka militārās tehnikas kustība poligonā esot ikdienas apmēros.
Pēdējo nedēļu laikā Korejas pussalā ievērojami palielinājies sasprindzinājums – Ziemeļkoreja nākusi klajā ar vairākiem kareivīgiem izteikumiem un anulējusi pamiera līgumu, ar kuru tika izbeigts 1953. gada Korejas karš.
Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins, tiekoties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, pavēstījis, ka iespējams konflikts Korejas pussalā varētu radīt lielākus postījumus nekā Černobiļas kodolkatastrofa 1986. gadā. «Es nevēlos turēt noslēpumā, ka mēs esam nobažījušies par situācijas attīstību Korejas pussalā. Gadījumā, ja, nedod Dievs, kaut kas notiks – Černobiļa, par kuru mēs visi esam dzirdējuši, izklausīsies kā bērnu pasakas. Vai pastāv šādi draudi? Es domāju, ka pastāv. Es aicinu visus nomierināties un sākt risināt problēmas, kas krājušās gadiem ilgi,» sacīja Krievijas prezidents.
Neskatoties uz situācijas attīstību, analītiķi norāda, ka Ziemeļkoreja, visticamāk, atļaus Kesongas parka darbību nākotnē, jo tas ar darba vietām nodrošina ap 50 tūkstošiem ziemeļkorejiešu un valstij ļauj nopelnīt miljoniem ASV dolāru.