Ziemeļkoreja ir spējusi attīstīt savu kodolprogrammu tik tālu, ka tās rīcībā var būt uz balastiskajām raķetēm uzstādāmas kodolgalviņas, secinājusi ASV Aizsardzības izlūkošanas aģentūra.
Aģentūras paziņojumu gan kritizējis ASV Aizsardzības departaments un Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija, norādot, ka Ziemeļkorejas spējas palaist kodolraķeti nav pierādītas.
Jau iepriekš vēstīts, ka Ziemeļkoreja gatavojas veikt jaunus raķešu izmēģinājumus, tādējādi palielinot spriedzi Korejas pussalā. Reaģējot uz komunistiskā režīma plāniem, reģiona valstis ieviesušas vairākus pretpasākumus – Dienvidkoreja izvietojusi vairākus karakuģus, bet Japāna – pretgaisa aizsardzības sistēmas, lai nepieciešamības gadījumā spētu notriekt Ziemeļkorejas raķetes. Tiek pieļauts, ka Ziemeļkoreja varētu izmēģināt raķetes, kuras spēj sasniegt ASV karabāzes Klusā okeāna salās.
Ziemeļkoreja, apgalvojot, ka ASV kopā ar Dienvidkoreju gatavojas iebrukumam, pēdējo nedēļu laikā izteikusi vairākus paziņojumus par iespējamu kodolkaru Korejas pussalā, tomēr lielākā daļa analītiķu uzsver, ka Phenjana, visticamāk, neriskēs uzsākt karu, kas nozīmētu paša režīma bojāeju.
Tikmēr ASV Valsts sekretārs Džons Kerijs ieradies Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā, lai pārrunātu situāciju Korejas pussalā. ASV cenšas panākt arī Ķīnas iesaistīšanos situācijas atrisināšanā. Prezidenta Baraka Obamas administrācijas pārstāvis BBC norādījis, ka Ķīnai ir liela ietekme Ziemeļkorejā, kas Pekinai būtu jāizmanto, lai atturētu režīmu no situācijas tālākas un bīstamas destabilizācijas. Izskanējušas arī vēstis, ka Ķīna gar Ziemeļkorejas robežu izvietojusi savu karaspēku. Pati Ķīna gan šādu informāciju noliedz.