Ziemeļkorejas režīma sabrukuma gadījumā, lai tās kodolieroču arsenālam neļautu nokļūt kādas trešās puses rīcībā, ASV valstī būtu jāizvieto aptuveni 90 tūkstoši karavīru, secināts ziemā notikušu militāro mācību laikā.
Militāro mācību Unified Quest laikā ASV armija izspēlēja scenāriju, kurā sabrūk ar kodolieročiem bruņots, ksenofobisks, krimināls ģimenes režīms, kas ar dzelzs dūri pārvaldījis pār noslēgtu sabiedrību un kurš sabrūkot zaudējis kontroli pār savu kodolarsenālu. Lai gan ASV armija neatklāj, vai šāda situācija modelēta par pamatu ņemot reālo pasaules politisko situāciju, tomēr ietekmīgais medijis Defense News, atsaucoties uz mācībās izmantotajām kartēm, norāda, ka to mērķis bijis Ziemeļkoreja.
Mācībās secināts, ka kontroles pārņemšana Ziemeļkorejā nebūtu viegls uzdevums. Lai sabrukušajā valstī ierastos ASV bruņoto spēku kontingents divu divīziju apmērā, būtu nepieciešamas 56 dienas. Ziemeļkorejas kodolobjekti atrodoties apdzīvotās vietās, vai arī tiešā to tuvumā, kas to kontrolēšanu padarītu par sarežģītu uzdevumu. Mācībās secināts arī, ka ASV bruņotajiem spēkiem Ziemeļkorejā būtu daudz uzmanības un pūļu jāvelta humanitārajiem uzdevumiem, kas ietekmētu spējas veikt militāros manevrus.
Liela problēma ir saistīta arī ar to, ka ASV trūkst izlūkdienesta informācijas par notiekošo Ziemeļkorejā, kas pamatīgi ietekmētu karavīru nogādāšanu režīma teritorijā. Mācībās secināts, ka Ziemeļkorejas teritorijā izsēdinātās pirmās ASV militāro spēku mobilās vienības ātri tiktu aplenktas un tām nāktos atkāpties. ASV armijas virspavēlniecība arī secinājusi, ka pēc robežas šķērsošanas ienaidnieka teritorijā nāktos pārvietoties gandrīz tik pat kā nezinot par to, kas ir sagaidāms.
Kopumā mācībās secināts, ka sākotnējo mērķu izpildīšana Ziemeķorejā būtu ārkārtīgi sarežģīta.
Tikmēr Ziemeļkoreja trešdien pavēstījusi, ka pārtrauks visus komunikāciju kanālus ar Dienvidkoreju, jo «jebkurā brīdī var izcelties karš», vēsta Reuters. Iepriekš Ziemeļkoreja pavēstīja, ka atteiksies no pamiera līguma ar kuru 1953. gadā tika pārtraukts Korejas karš, kā arī veltīja asus vārdus Dienvidkorejai un ASV. Tāpat Ziemeļkoreja pavēstīja, ka ir notēmējusi savus ieročus uz ASV kara bāzēm un brīdināja, ka situācija var pārvērsties karā.
Šādi Ziemeļkoreja reaģēja uz pastiprinātām ANO sankcijām, kā arī uz ASV un Dienvidkorejas militārajām mācībām. Analītiķi tikmēr norāda, ka Ziemeļkoreja diez vai riskēs karadarbības, kuras laikā pati var iet bojā, uzsākšanu.