Ziemeļkoreja uzsākusi daļu savu iedzīvotāju evakuāciju pazemes tuneļos, kas aprīkoti ar pārtikas rezervēm, kā arī uzsākusi autobusu un kravas automašīnu maskēšanu. Tajā pašā laikā komunistiskais režīms apstiprinājis pamiera, ar kuru 1953. gadā tika izbeigts Korejas karš, anulēšanu.
Dienvidkorejas varasiestādes šādu Ziemeļu rīcību nosaukušas par «kara drudzi» - taktiku, kuru Ziemeļkoreja piekopusi arī agrāk, lai saviem iedzīvotājiem liktu domāt, ka valsts pakļauta drīzam uzbrukumam, un tādējādi palielinātu to atbalstu režīma darbībām, raksta New York Times.
Dienvidkoreja arī noraidījusi Ziemeļu paziņojumu par pamiera līguma anulēšanu, uzsverot, ka, saskaņā ar tā noteikumiem, līgumu anulēt var tikai abas puses kopīgi. Neskatoties uz pēdējo dienu skaļajiem Ziemeļkorejas paziņojumiem, pagaidām neesot liecību, ka komunistiskais režīms būtu gatavs spert kādus dramatiskus soļus.
Dienvidkorejas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kims Minseoks laikrakstam norādījis, ka patlaban neesot nekādu liecību par agresīvām darbībām no Ziemeļkorejas puses. Viņš skaidroja, ka pēdējā laika Ziemeļkorejas «draudīgā retorika» paredzēta, lai izdarītu psiholoģisku spiedienu uz Dienvidkoreju, kas nesen sākusi ar ASV kopīgas militāras mācības. «Ar savām aktivitātēm Ziemeļkoreja cenšas pastiprināt savu iedzīvotāju solidaritāti un mēģina izdarīt spiedienu uz Dienvidkoreju un ASV. Ja viņi īstenos kādu provokāciju, mēs apņēmīgi atbildēsim un panāksim, ka viņi cieš daudz vairāk [nekā Dienvidkoreja],» sacīja Dienvidu Aizsardzības ministrijas pārstāvis.
Db.lv jau vēstīja, ka aizvadītajā nedēļā Ziemeļkoreja paziņoja, ka atteiksies no 1953. gadā noslēgtā pamiera līguma ievērošanas, kā arī pārtrauks ievērot neuzbrukšanas paktus, tādējādi reaģējot uz stingrākām ANO sankcijām, kuru ietvaros paredzēts stingrāk vērsties pret komunistisko režīmu. ANO sankcijas pieņēma atbildot uz februārī notikušo Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumu un iepriekš veiktajiem rakešu izmēģinājumiem.
Neskatoties uz analītiķu viedokli, ka Ziemeļkoreja diez vai riskēs ar militārām darbībām, ASV izlūkdienests uzskata, ka komunistiskās valsts kodolprogramma rada «nopietnus draudus» reģiona valstīm, atsaucoties slepenu ziņojumu, vēsta Bloomberg. ASV izlūkdienests norāda, ka ir ļoti nobažījies par Ziemeļkorejas darbībām un pēdējā laika paziņojumiem.
ASV izlūkdienests norāda, ka Ziemeļkorejas retorika, lai gan pārsātināta ar propogandu, ir arī liecinājums par tās attieksmi un iespējamajām rīcībām, tāpēc jāuztraucas par to, ko komunistiskā valsts darīs, jo ir spējīga sarīkot provokācijas pret Dienvidiem. Ziemeļkorejai ir liels karaspēks, kuru gan uzmana spēcīgākie ASV un Dienvidkorejas spēki, tomēr režīms ir spējīgs veikt ierobežotus uzbrukumus, kādi notikuši jau iepriekšējos gados.