Ziemeļkoreja pārvietojusi divas vidējas darbības raķetes prom no palaišanas platformas savā piekrastē, tādējādi signalizējot par saspīlējuma mazināšanos Korejas pussalā.
Musudan klases raķetes bijušas sagatavotas, lai tiktu palaistas jebkurā brīdī, tomēr patlaban Ziemeļkoreja tās pārvietojusi, aģentūrai AFP sacīja anonīma ASV amatpersona. To apstiprinājuši arī Dienvidkorejas valdības pārstāvji, kas arī norādījuši, ka komunistiskais režīms samazinājis militārās gatavības pakāpi. Pagaidām gan vēl nav skaidrs, uz kurieni Ziemeļkoreja raķetes pārcēlusi.
Tomēr ASV amatpersonas aicina būt piesardzīgiem un paudušas, ka šobrīd ir vēl pāragri «svinēt labās ziņas», vienlaikus norādot, ka šāds solis var arī izrādīties tikai par īsu pauzi.
Iepriekšējos mēnešos no jauna uzvirmoja sasprindzinājums Korejas pussalā, kad Ziemeļkoreja nāca klajā ar draudiem saviem dienvidu kaimiņiem un ASV. Komunistiskais režīms tāpat apturēja Kesongas industriālā kompleksa darbību un vienpusēji anulēja 1953. gada pamieru, ar kuru Korejas pussalā tika pārtraukts karš.
Aprīlī tika vēstīts, ka Ziemeļkoreja, pārkāpjot ANO noteiktās sankcijas, gatavojas izmēģināt balastiskās raķetes, kas varētu aizsniegt ASV militārās bāzes Klusajā okeānā.
Gatavojoties Ziemeļkorejas raķešu izmēģinājumiem, reģiona valstis – Dienvidkoreja un Japāna bija ieviesušas vairākus drošības pasākumus. Japāna galvaspilsētā Tokijā izvietojusi pretgaisa aizsardzības raķetes, bet Dienvidkoreja un ASV Ziemeļkorejas teritoriālajiem ūdeņiem pietuvojušas karakuģus, lai novērotu iespējamos raķešu startus.
Analītiķi prognozēja, ka Ziemeļkoreja raķešu izmēģinājumu plānoja veikt 25. aprīlī (armijas dibināšanas gadadienā) vai 30. aprīlī, kad noslēgsies ASV un Dienvidkorejas kopīgās mācības. Kā vēl viens iespējamais datums tika nosaukts 27. jūlijs, kad 1953. gadā tika noslēgts pamiers, ar kuru tika izbeigts Korejas karš.