Rīsu cena Ziemeļkorejā palielinājusies no pieciem tūkstošiem vonu (aptuveni pieci dolāri) līdz deviņiem tūkstošiem vonu (aptuveni desmit dolāru) par kilogramu rīsu. Cenas, nereti pat 70%, apmērā kāpušas arī citām pārtikas precēm, vēsta Global Post.
Cenu kāpums, visticamāk, esot skaidrojams ar Ķīnas varasiestāžu darbībām, kas pēdējā laikā uzsākusi stingrāku kontrabandas apkarošanu uz Ziemeļkorejas robežas. Stingrāka robežkontrole ir daļa no neoficiālām sankcijām, kas vērstas pret komunistisko režīmu pēc tam, kad tas veica kodolizmēģinājumus.
Rīsu cenas kāpumu vissāpīgāk izjutīs Ziemeļkorejas vienkāršie, nabadzīgie iedzīvotāji. Jau patlaban ANO aplēsusi, ka miljoniem Ziemeļkorejas bērnu netiek pietiekams uzturs.
Tikmēr ANO Drošības padome Ziemeļkorejai piemērojusi jaunas sankcijas, kas līdz šim ir visstingrākās. Saskaņā ar sankcijām, starptautiskā sabiedrība vērsīsies pret Ziemeļkorejas finanšu transakcijām, valsts diplomātu aktivitātēm un preču plūsmu uz komunistisko režīmu.
Sankciju ietvaros paredzēts stingrāk vērsties pret Ziemeļkorejas diplomātu aktivitātēm, naudas pārskaitījumiem un komunistiskajai valstij liegt importēt luksusa preces. Sankcijas pret Ziemeļkoreju piemērotas, lai piespiestu valsti atteikties no savas kodolieroču programmas. Tāpat ANO pavēstījusi, ka pret Ziemeļkoreju paredzama vēl stingrāka vēršanās, ja valsts turpinās attīstīt savu kodolprogrammu.
Savukārt ANO Cilvēktiesību padome pirmdien iecerējusi pulcēties uz sēdi, kurā tiks lemts par starptautiskas izmeklēšanas uzsākšanu saistībā ar noziegumiem pret cilvēktiesībām Ziemeļkorejā. Padome varētu izveidot starptautisku komisiju, kura pētīs komunistiskā režīma cilvēktiesību pārkāpumus, kurus pēdējo astoņu gadu laikā apkopojusi ANO.
Db.lv jau vēstīja, ka Ziemeļkoreja paziņojusi par plānu anulēt ar Dienvidkoreju noslēgto neuzbrukšanas paktu, tādējādi reaģējot uz stingrākām ANO sankcijām pret komunistisko režīmu. Ziemeļkoreja pavēstījusi, ka no pirmdienas anulēs visas noslēgtās neuzbrukšanas vienošanās. No pirmdienas komunistiskā valsts gatavojas pārtraukt arī 1953. gadā noslēgtā pamiera līguma ievērošanu, ar kuru savulaik tika izbeigts Korejas karš.
Tikmēr Dienvidkoreja norādījusi, ka uz Ziemeļkorejas provokācijām atbildēs stingri un aizstāvēs savu pilsoņu drošību.