Ziemeļkoreja paziņojusi par plānu anulēt ar Dienvidkoreju noslēgto neuzbrukšanas paktu, tādējādi reaģējot uz stingrākām ANO sankcijām pret komunistisko režīmu. Tikmēr Dienvidkoreja piedraudējusi, ka veiks stingrus pretpasākumus, ja tiks apdraudēta tās pilsoņu drošība.
Februārī Ziemeļkoreja veica kodolizmēģinājumu, uz kuru reaģējot ANO Drošības padome pieņēma jaunas pret komunistisko režīmu vērstas sankcijas. Sankciju ietvaros paredzēts stingrāk vērsties pret Ziemeļkorejas diplomātu aktivitātēm, naudas pārskaitījumiem un komunistiskajai valstij liegt importēt luksusa preces.
Sankcijas tika pieņemtas vienbalsīgi un par tām balsojusi arī Ķīna, kas iepriekš parasti pret Ziemeļkoreju izturējās iecietīgi. Lai gan ASV jau pavēstījusi, ka jaunie ierobežojumi Ziemeļkorejai «kodīs sāpīgi», izskanējusi arī kritika, ka ar tiem nekas netiks panākts, jo pret režīmu arī iepriekš noteiktās sankcijas netraucējušas izstrādāt raķešu tehnoloģijas.
Reaģējot uz ANO sankcijām, Ziemeļkoreja pavēstījusi, ka no pirmdienas anulēs visas noslēgtās neuzbrukšanas vienošanās. No pirmdienas komunistiskā valsts gatavojas pārtraukt arī 1953. gadā noslēgtā pamiera līguma ievērošanu, ar kuru savulaik tika izbeigts Korejas karš.
Ceturtdien Ziemeļkoreja jau draudēja, ka izmantos savas tiesības, lai dotu «preventīvus kodoltriecienus» jebkuram agresoram, kā arī apsūdzējusi ASV militāro mācību organizēšanā ar mērķi sarīkot iebrukumu Korejas pussalas ziemeļos. Tāpat Ziemeļkoreja pauda gatavību «uguns jūrā» pārvērst ASV un Dienvidkorejas galvaspilsētas – Vašingtonu un Seulu.
Tikmēr Dienvidkoreja norādījusi, ka uz Ziemeļkorejas provokācijām atbildēs stingri un aizstāvēs savu pilsoņu drošību.
Analītiķi norāda, ka, lai gan jauna kara iespējamība Korejas pussalā ir maz ticama, situāciju neprognozējamu padara Ziemeļkorejas augošā pārliecība par savām militārām spējām. «Dienvidkorejas jaunā prezidente Paka Gunhje nevēlas demonstrēt sevi kā līderi, kas piekāpjas draudu priekšā, savukārt Ziemeļkorejas vadītājs Kims Čenuns, iespējams, uzskata, ka veiksmīgie rakešu un kodolieroču testi viņam dod papildus argumentus sarunās ar kaimiņiem,» CNN sacīja American Enterprise Institute eksperts Mišels Auslins (Michael Auslin).
Ziemeļkoreja arī slēgusi tiešo tālruņa līniju ar Dienvidkoreju, kas tiek izmantota, lai izvairītos no nejaušām sadursmēm. Tomēr ASV bruņotie spēki norāda, ka līdzīgi komunistiskais režīms rīkojies jau iepriekš, īpaši gadījumos, kad organizējis apjomīgas militāras mācības. Arī patlaban Ziemeļkoreja sarīkojusi lielas militārās mācības.