Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja uzsākušas militārās mācības, tādējādi saspīlējumu Korejas pussalā padarot vēl asāku. Tikmēr Ziemeļkoreja izpildījusi savu solīto un slēgusi tiešo telefona līniju ar dienvidiem.
Aizvadītajā nedēļā Ziemeļkoreja veltīja skarbus vārdus savam dienvidu kaimiņam, kā arī pavēstīja, ka atteiksies no 1953. gadā noslēgtā pamiera līguma ievērošanas, kā arī pārtrauks ievērot neuzbrukšanas paktus. Patlaban Dienvidkoreja sarīkojusi militāro mācību otro daļu, savukārt aizvadītajā nedēļā, kad dienvidi rīkoja mācību pirmo daļu, Ziemeļkoreja arī draudēja ar kodoltriecienu.
Neskatoties uz Ziemeļkorejas aizvadīto dienu draudiem, komunistiskā režīma darbības neliecina par draudu īstenošanu, raksta Wall Street Journal. ASV un Dienvidkorejas rīkotajās mācībās piedalās desmit tūkstoši dienvidkorejiešu karavīru un vairāk nekā trīs tūkstoši ASV militārpersonu.
Militārās mācības uzsākusi arī Ziemeļkoreja. Dienvidkorejas aizsardzības ministrija norāda, ka ziemeļi militāras mācības iepriekš rīkojuši regulāri un notiekošajam komunistiskajā režīmā tiek uzmanīgi sekots līdzi.
Komunistiskā valsts februārī veica kodolizmēģinājumu, kas izpelnījās starptautiskās sabiedrības nosodījumu. Atbildot uz Ziemeļkorejas darbībām, ANO uzsāka jaunu sankciju izstrādāšanu. Ziemeļkoreja draudējusi «uguns jūrā» pārvērst ASV un Dienvidkorejas galvaspilsētas – Vašingtonu un Seulu.
Analītiķi norāda, ka Ziemeļkorejas izteikumi vienmēr bijuši agresīvi, kad ANO tikuši apspriesti jautājumi par sankcijām pret šo valsti. Arī jaunākie paziņojumi vairāk esot domāti ārējā ienaidnieka tēla uzturēšanai valsts iedzīvotāju vidū. Tāpat analītiķi ir pārliecināti, ka Ziemeļkoreja neriskēs ar uzbrukumu ASV vai Dienvidkorejai, jo tas nozīmētu režīma beigas