Ziemeļkoreja piedraudējusi izmantot savas tiesības un dot «preventīvu kodoltriecienu» jebkuram agresoram, šādi reaģējot uz tuvojošos ANO balsojumu par sankciju pastiprināšanu pret komunistisko valsti.
Ziemeļkoreja arī apsūdzējusi ASV militāro mācību rīkošanā ar mērķi sarīkot iebrukumu, vēsta Reuters. «Tā kā ASV gatavojas uzsākt kodolkaru, mēs izmantosim savas tiesības un dosim preventīvu kodoltriecienu, lai tādējādi aizsargātu savas intereses,» pavēstījusi Ziemeļkoreja.
Komunistiskā valsts februārī veica kodolizmēģinājumu, kas izpelnījās starptautiskās sabiedrības nosodījumu. Atbildot uz Ziemeļkorejas darbībām, ANO uzsāka jaunu sankciju izstrādāšanu. Tas saniknoja Ziemeļkoreju, kura šīs sankcijas nosaukusi par karadarbību un iepriekš pavēstīja, ka atteiksies no pamiera, ar kuru 1953. gadā tika izbeigts Korejas karš, līguma ievērošanas. Tāpat Ziemeļkoreja draudējusi «uguns jūrā» pārvērst ASV un Dienvidkorejas galvaspilsētas – Vašingtonu un Seulu.
Sagaidāms, ka ANO ar stingrākām sankcijām vērsīsies pret Ziemeļkorejas diplomātu aktivitātēm un naudas pārskaitījumiem.
Ziemeļkoreja arī pavēstījusi, ka tā kā valstij vairs nav saistošs 1953. gada pamiera līgums, tās bruņotiem spēkiem ir visas tiesības rīkoties, lai jebkurā brīdī nodrošinātu pašaizsardzību.
Tikmēr analītiķi norāda, ka Ziemeļkorejas izteikumi vienmēr bijuši agresīvi, kad ANO tikuši apspriesti jautājumi par sankcijām pret šo valsti. Arī jaunākie paziņojumi vairāk esot domāti ārējā ienaidnieka tēla uzturēšanai valsts iedzīvotāju vidū. Tāpat analītiķi ir pārliecināti, ka Ziemeļkoreja neriskēs ar uzbrukumu ASV vai Dienvidkorejai, jo tas nozīmētu režīma beigas, tomēr komunistiskā valsts var sarīkot sadursmes uz robežas, lai pārbaudītu jauno Dienvidkorejas prezidenti Paka Gunhje, raksta New York Times.