G8 sanāksmē izdarīti arī secinājumi, ka globālo ekonomiku turpmāk noteiks piecas valstis: Ķīna, Indija, Brazīlija, Meksika un Dienvidāfrika, mazinot ASV dolāra noteicošo lomu. Līdz ar to spēka pozīcijas atvirzīsies no finanšu stresa pārņemtajiem Rietumiem, raksta Bloomberg.
«Noteicošais bija viedoklis, ka G8 vairāk nav ideālā struktūra, lai nodarbotos ar pasaules ekonomikas pārvaldīšanu,» teica Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni. «Lielais piecinieks», kas pārstāv 3 miljardu cilvēku un 7 triljoni dolāru lielu IKP, «lielā astoņnieka» sanāksmēs vienotā frontē ierodas jau piekto reizi.
Viens no diskusiju tematiem bija arī ASV dolāra kā pasaules vadošās rezerves valūtas statuss, ko smagi ir ietekmējusi 2008. gadā sākusies finanšu krīze. Ķīnas, Krievijas, Indijas un Brazīlijas pārstāvji šo jautājumu pārrunāja ārpus konferences oficiālajām sarunām, bet starp pārējiem konferences dalībniekiem «īpašu diskusiju par šo tēmu nav bijis,» teica Lielbritānijas premjers Gordons Brauns.
Db.lv jau vairākkārt rakstīja, ka Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs izteicies par jaunas rezerves valūtas ieviešanas nepieciešamību, kas varētu tapt uz vairāku valstu valūtas bāzes, ieskaitot Krievijas rubli.
G8 līderi arī atvēlējuši 20 miljardus dolāru lielu palīdzību nabadzīgajām valstīm pārtikas nodrošināšanai, raksta The Washington Post.
Tas ir par 5 miljardiem dolāru vairāk, nekā pēdējos trīs gados šim mērķim bijis atvēlēts. Statistika liecina, ka to cilvēku skaits, kas cieš no nepietiekamas pārtikas pasaulē pēdējos divos gados ir ievērojami pieaudzis un šogad sasniegs 1.02 miljardus.
G5 mudināja pārskatīt programmu, kas paredz, ka līdz 2050. gadam siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas jāsamazina par 50%, norādot, ka tas varētu bremzēt nepieciešamo ekonomikas izaugsmi reģionā.
To, ka attīstības valstis spēlēs lielu nozīmi pasaules ekonomikas izcelšanā «no purva», kurā mūs novedusi rūpnieciskā pasaule, savās prognozēs apliecinājis arī Starptautiskais Valūtas fonds (SVF). Šo valstu ekonomikas ar Ķīnu priekšgalā pēc SVF prognozēm nākamajā gadā pieaugs par 4.7%. Aprīlī SVF prognozēja vēl tikai 4% izaugsmi. «Ķīnieši, manuprāt, pārņems varu un ietekmi pasaulē tādā veidā, kā pasaule to līdz šim vēl nav pieredzējusi,» izteicies miljardu investors Džordžs Soross.