Nākamo četru gadu laikā Ķīnas ekonomika apsteigs ASV un kļūs par pasaulē lielāko. Savukārt jau šogad, Ķīnas ekonomika apsteigs eirozonas ekonomiku, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) aplēses.
Tikmēr Indijai šogad izdosies apsteigt Japānas ekonomiku, bet ap 2025. gadu – Ķīnas un Indijas ekonomikas – būs lielākas nekā Francijas, Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas, Kanādas, Japānas un ASV ekonomikas kopā, prognozē OECD.
Nākamo 50 gadu laikā pasaules iekšzemes kopprodukts augs par 3%, tomēr dažādos zemeslodes reģionos būs dažādas izaugsmes atšķirības. Neskatoties uz to, ka pasaules nabadzīgajām valstīm izaugsmes tempi varētu četrkāršoties, joprojām saglabāsies lielas atšķirības ienākumu sadalē.
OECD norāda, ka dzīves līmenis attīstības valstīs līdz 2060. gadam sasniegs 25% - 60% no tā, kādu bauda ASV. Ātrā ekonomikas izaugsmes Indijā un Ķīnā vidējie viena iedzīvotāja gada ienākumi pieaugs septiņas reizes, kas ievērojami uzlabos ķīniešu un indiešu dzīves līmeni. Ķīnā dzīves līmenis mainīsies straujāk, jo valstī ir spēcīga ražošanas un investīciju izaugsme.
Saskaņā ar OECD prognozēm cilvēce no globālās ekonomikas krīzes nebūs neko mācījusies, un līdz 2030. gadam ekonomikas nelīdzsvarotība sasniegs pirmskrīzes līmeņus. Šāda nelīdzsvarotība var ietekmēt ekonomikas izaugsmi.
Straujo Ķīnas izaugsmi ap 2020. gadu sāks apsteigt Indonēzija un Indija, jo Ķīnā samazinās darba vecuma iedzīvotāju skaits.
2010. gadā Ķīna apsteidza Japānu un ieņēma pasaules otras lielākās ekonomikas vietu. Japānas nominālais iekšzemes kopprodukts 2010. gada otrajā ceturksnī bijis 1,288 triljoni ASV dolāru, bet Ķīnas - 1,337 triljoni ASV dolāru.
Komentējot Ķīnas ekonomikas izaugsmi, analītiķi tobrīd prognozēja, ka Ķīna ASV apsteigs līdz 2027. gadam.