Šobrīd divas galvenās centrālās bankas pasaulē – Federālo Rezervju sistēma un Eiropas Centrālā banka dodas dažādos virzienos, norāda SEB bankas investīciju eksperts Ingus Grasis.
FRS, visticamāk, nākamā gada vidū varētu palielināt bāzes likmes, kamēr ECB ņemot vērā zemo inflācijas līmeni turpinās stimulēt ekonomiku – tādējādi palielinās atšķirības starp Eiropas un ASV obligāciju ienesīgumu.
Ārkārtīgi zemie līmeņi Eiropas obligācijām nav ilgtspējīgi, un nav vairs pievilcīgi investoriem, un obligācijas ir nedaudz pārpirktas. Tādējādi, skatoties uz nākotni, varētu būt gaidāms neliels obligāciju ienesīguma pieaugums Eiropas obligāciju tirgū.
Uz spekulatīvā kredītreitinga obligācijām eksperti skatās vēl pozitīvi.
Alternatīva ieguldījumiem patlaban ir attīstības valstu uzņēmumu obligācijas - šis segments pēdējo gadu laikā būtiski ir audzis, veido 17% no ASV un ES obligāciju apjoma, saka I. Grasis, skaidrojot, ka tirgus kļūst lielāks, investoru skaits pieaug un tirgus kļūst likvīdāks. Arī vēsturiskie rezultāti bijuši labi, un kopīgais ienesīgums bijis 12,3% pēdējo 10 gadu laikā, kas ir lielāks nekā attīstīto valstu akciju tirgū.
Attīstības valstu uzņēmumu obligācijas galvenokārt tiek emitētas dolāros un eiro, tādēļ arī valūtu risks nav tik liels.
Pēdējo 10 gadu laikā kredītrisks starp attīstības valstu uzņēmumiem un attīstīto valstu uzņēmumiem ir kļuvis līdzīgs.
Valdības obligācijas patlaban nav pievilcīgas, un sagaidāms pat neliels negatīvs ienesīgums. Attīstības valstu obligāciju ienesīgums tuvākā gada laikā varētu būt 6,6%.