Finanšu piramīda MMM-2011 iekļuvusi augsta riska zonā un varētu sabrukt pēc pāris mēnešiem, raksta Газета.ру, kas apkopojusi četrus dažādus piramīdas sabrukšanas scenārijus.
Saskaņā ar piramdīdas izveidotāja Sergeja Mavrodi portālā ievietoto informāciju, finanšu piramīdai ir pievienojušies aptuveni 35 miljoni cilvēku. Pat, ja piramīdai pievienojušos cilvēku skaits ir desmit reizes mazāks, tā ir unikāla parādība Krievijas ekonomikā, raksta medijs. Jāatgādina, ka finanšu piramīda MMM-2011 darbojas arī Latvijā, un patlaban Saeimā plāno virzīt grozījumus likumos, lai aizliegtu krāpniecisku finanšu piramīdu reģistrāciju un darbību.
Kopumā MMM-2011 piramīdai ir atvērti 600 biroji 16 valstīs, un internetā atrodami 460 blogi saistībā ar šīs finanšu piramīdas darbību, vēsta medijs, kas arī apkopojis četrus iespējamus piramīdas sabrukuma scenārijus.
Viens no MMM-2011 sabrukuma scenārijiem tiek dēvēts par «Godīgo»: S. Mavrodi aptur MMM-2011 dolāru augšanu, un cilvēki sāk masveidā izņemt savu naudu no piramīdas. Tie, kas to pagūst pirmie, var «izglābt» vairāk savas naudas. «Godīgā» piramīdas sabrukuma rezultātā «nekas ļauns nenotiks», stāsta medijs – cilvēki vien zaudēs ienākumus par pēdējiem mēnešiem. Lielāks ļaunums tiks nodarīts tiem, kas piramīdai pievienojušies nesen, jo viņi vēl nebija sākuši pietiekami pelnīt. Šie cilvēki zaudēs 30-50% ieguldītās naudas, lēš Газета.ру.
Otrs iespējamais sabrukuma scenārijs ir «Krahs» - piramīdas darbību neaptur tās izveidotāji – piramdīda brūk pati. Tas notiek gadījumā, kad nepietiek naudas veicamajiem maksājumiem, kas faktiski nozīmē, ka visa ieguldītā nauda jau ir iztērēta. Šis bija diezgan izplatīts deviņdesmito gadu finanšu piramīdu sabrukuma scenārijs.
Trešā ir «Sazvērestības teorija». Saskaņā ar šo piramīdas sabrukuma teoriju, vecākie piramīdas dalībnieki liks jaunākajiem dalībniekiem pārskaitīt naudu uz vēl vecāku dalībnieku kontiem. Tādā veidā naudas plūsma centralizēsies, un visu naudu «nolaupīs» piramīdas izveidotājs. Šis piramīdas variants nozīmētu arī tās izveidotāja nonākšanu policijas meklēšanā un vajāšanu. Medijs raksta, ka šis scenāris S. Mavrodi varētu arī nebiedēt, jo viņš jau iepriekš piecus gadus atradās starptautiskā meklēšanā, dzīvojot mājā Rubļovkas rajonā.
Kā pēdējo piramīdas sabrukuma rezultātu rakta autors min «Zādzību». Pēc tam, kad piramīda nonāks finanšu grūtībās, daudzi tās vecākie dalībnieki ar visu naudu pazudīs bez pēdām. Šāds scenārijs sarūpētu daudz darba policijai, kurai nākotos meklēt zagļus 16 dažādās valstīs, kurās darbojas MMM-2011.