Savulaik lielākās Krievijas finanšu piramīdas MMM organizētājs Sergejs Mavrodi intervijā žurnālam The New Times visai kritiski izteicies par Bernarda Medofa izveidoto finanšu piramīdu, kuras sabrukšana investoriem visā pasaulē radījusi aptuveni 65 miljardus ASV dolāru lielus zaudējumus.
Finanšu piramīdu organizēšanā pieredzējušais S. Mavrodi apgalvo, ka finanšu piramīdas savā ziņā līdzinās velosipēdiem, proti, tikko tās apstājas, tās krīt.
Viņaprāt, B. Medofa lielākā kļūda bijusi tā, ka viņš nav paredzējis globālo finanšu krīzi un pēc tam viņam «uzdevuši nervi». «Viņš taču pat nebija nekā sagatavojies – neko nepasāka, nepārrakstīja aktīvus radiniekiem,» tā S. Mavrodi.
Pēc finanšu piramīdas MMM radītāja domām, finanšu piramīdas var uzskatīt par ekonomikas parazītiem. «Pirmkārt, ja reiz dabā pastāv parazīti, tad viņi, acīmredzot, ir vajadzīgi. Ja tos visus mēģinās iznīcināt, ekosistēma sabruks un vēl nav zināms, kas notiks,» tā S. Mavrodi, norādot, ka finanšu piramīdas, kas līdzīgas B. Medofa radītajai, pasaulē pastāv gadu desmitiem ilgi un, iespējams, nemaz nav tik sliktas, jo arī bankas nepastāv mūžīgi un to bankrota gadījumā investori cieš zaudējumus.
S. Mavrodi radītās finanšu piramīdas MMM sabrukums 1990. gadu vidū izputināja miljoniem Krievijas iedzīvotāju. 2003. gadā S. Mavrodi tika piespriesta 13 mēnešus ilga brīvības atņemšana, bet 2003. gadā viņš tika notiesāts ar četrarpus gadus ilgu cietumsodu. 2007. gada maijā S. Mavrodi iznāca no cietuma.
Madara Fridrihsone, Db