Grieķijas atkārtoto vēlēšanu rezultāts sākotnēji lika pieaugt gan eiro cenai (līdz mēneša augstākajai atzīmei), gan izejvielu, gan akciju cenām. Tiesa gan, jau pirmdienas izskaņā, piemēram, eiro lielu daļu no guvumiem jau bija paspēlējis un mīnusos devās arī akciju tirgi.Valda viedoklis, ka Grieķijas vēlēšanu rezultāts finanšu tirgiem, visticamāk, būs īsa atelpa.
Līdz ar to, ka Grieķijas atkārtotajās parlamenta vēlēšanās uzvarējusi partija, kas aizstāv valstij piešķirtā starptautiskā aizdevuma nosacījumus, rimušās bažas, ka šī valsts tūlītēji varētu pamest eirozonu. Radikāli kreisā partija Syriza, kas solīja pārskatīt Grieķijas un starptautisko aizdevēju vienošanos, vēlēšanās ieņēmusi otro vietu un būs opozīcijā. Līdz ar šādu notikumu attīstību ir vērojama pamatīga eiforija pasaules lielākajos finanšu tirgos, kas zināmā mērā jau rēķinājās ar haosu, ko varētu radīt monetārās savienības daļēja sairšana, Grieķijas atgriešanās pie drahmas un strauja tās devalvācija. Šķiet, grieķi tomēr nobijušies no straujā ekonomikas brīvā kritiena, kas valsti, visticamāk, gaidītu pēc eirozonas pamešanas. Tiesa gan, starptautiskā aizdevuma aizstāvju uzvara vēlēšanās bija par sprīža tiesu un sagaidāms, ka Grieķijā noskaņojums paliks ļoti svārstīgs.
Visticamāk, Grieķijā pretošanās taupībai un protesti turpināsies, kas ievērojami apgrūtinās reformu veikšanu. Grieķu vēlme – jā eiro, bet nē starptautiskā aizdevuma atdošanai un taupībai – vienkārši nav savienojama ar realitāti (bet kas gan to zina). Šobrīd Atēnām ir jāsteidz ar koalīcijas un valdības izveidi, jo nauda bez kārtējā starptautiskā aizdevuma maksājuma saņemšanas valstij savu saistību pildīšanai pietiekot vien pāris nedēļām.
Līdz ar visu notiekošo finanšu tirgos optimisms var būt īslaicīgs, ja ņem vērā arī to, ka drīzumā vēl vienu starptautisko aizdevumu (papildu 100 miljardiem banku glābšanai) var prasīt Spānija un finanšu tirgi atsākuši uzbrukumus Itālijai. Turklāt uz šī fona līdz ar visu noteikumu palikšanu spēkā Grieķijas parādsaistības paliek milzīgas un tā vien, šķiet, nemaz reāli nav atdodamas. Šajā ziņā Eiropas līderiem, visticamāk, būs jālemj par jauniem aizdevumiem, vai par esošā parāda norakstīšanu. Turklāt šoreiz parādu norakstīt var nākties ne tikai privātajiem investoriem, bet arī publiskajam sektoram. Eksperti norāda, ka joprojām skeptiski jāuztver Grieķijas iespējas īstenot bargus taupības pasākumus un īsā laika posmā sakārtot savas valsts finanses, lai nedzīvotu pāri saviem līdzekļiem. «Sarunas par jaunās Grieķijas valdības izveidi, īstenojamiem taupības pasākumiem un reformām nesolās būt vieglas, tomēr pēc jaunās valdības izveides sarunās ar aizdevējiem var tikt panākta vienošanās par kārtējā aizdevuma piešķiršanu. Sarunu rezultātā iespējami arī dažādi kompromisi no aizdevēju puses, piemēram, Grieķijai var dot ilgāku laika periodu valsts budžeta deficīta apmēru mazināšanai, tāpat iespējama arī daļēja valsts parādu norakstīšana. Tomēr arī šajā gadījumā joprojām valdīs liela nenoteiktība par Grieķijas nākotni eirozonā,» skaidro SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.