Grieķija pasaules vēsturē tiks pieminēta kā valsts, kurā bijusi viena no apjomīgākajām recesijām. Daži eksperti, kā galveno iemeslu valsts ekonomikas nepatikšanām, izceļ vienu notikumu - 2004. gada Olimpiskās spēles Atēnās, raksta ETN.
Atēnu Olimpiāde nebija iedvesmojošs pasākums, kādu to padarīt vēlējās Grieķija. Tas notika tāpēc, ka paredzētās pasākuma izmaksas no reālajām pamatīgi atšķīrās, izraisot ļaunāko scenāriju – izmaksas bija nepietiekami novērtētas, bet ekonomiskie ieguvumi tika vērtēti pārāk augstu.
Medijs atzīmē - Grieķija nevarēja paredzēt, ka šis notikums izraisīs valsts ekonomikas sabrukumu – Atēnas, visticamāk, cerēja, ka Olimpiskās spēles būs grūdiens, kas veicinās nepieciešamās finanšu reformas.
Grieķija bija aprēķinājusi, ka pasākumam iztērēs 4,5 miljardus eiro, taču plānotais mērķis tika pamatīgi pārsniegts. Pati Grieķija Olimpisko spēļu izmaksas lēš 8,6 miljardu eiro apmērā, neskaitot projektus, kuru celtniecība tika paātrināta Olimpiādes dēļ. Tādi projekti bija Attiki ātrgaitas šoseja, jauna starptautiska lidosta, tramvaju un vilcienu līnijas u. c.
Ieskaitot šos projektus, Atēnu Olimpiādes sarīkošanai tika iztērēti aptuveni deviņi miljardi eiro, no kuriem 7,2 miljardus atvēlēja Grieķija, bet 1,7 miljardus Atēnu Olimpisko spēļu organizācijas komiteja.
Gala iznākumā Grieķijai nācās maksāt par pasākumu, kuru tā nespēja atļauties, un Olimpisko spēļu atklāšanas brīdī Atēnām jau bija izveidojies milzīgs parādu kalns.
Db.lv jau vēstīja, ka Grieķijas parlaments atbalstīja taupības pasākumus, kuri nepieciešami, lai valsts saņemtu starptautisko aizdevumu, kas palīdzētu Atēnām izvairīties no maksātnespējas.
Tomēr vēlāk eirozonas finanšu ministri (Eiropgrupa) izlēma, ka Grieķijai ir jādemonstrē stingrāka apņēmība īstenot paredzētās reformas, kā arī jāatrod veids, kas ļaus ietaupīt papildus līdzekļus.
Aizvadītā gada pēdējos Grieķijas iekšzemes kopprodukts (IKP), salīdzinot ar attiecīgu laika posmu pirms gada, samazinājās par 7%.
Iepriekš Vācijas finanšu ministrs nosauca Grieķiju par bedri bez dibena un norādīja, ka eirozona ir daudz vairāk sagatavojusies Atēnu bankrotam nekā tas bijis pirms diviem gadiem.