Lēmums par to, kādā veidā atrisināt gaidāmās problēmas ar Grieķijai nepieciešamo finansējumu, tiks pieņemts īsi pirms gada beigām, atzinusi anonīma Eiropas Savienības (ES) amatpersona.
Savukārt jautājumu par Grieķijas parādu nastas samazināšanu eirozonas finanšu ministri varētu izskatīti tikai tad, ja Eiropas statistikas birojs Eurostat apstiprinās, ka Grieķija 2013. gadā spējusi sasniegt budžeta pārpalikumu. Šāds novērtējums būs iespējams tikai pēc 2014. gada aprīļa.
Nākamajā nedēļā iecerēta arī Grieķijas paveikto ekonomisko reformu progresa izvērtējuma ziņojuma izskatīšana. Grieķijas aizdevēji sniegs informāciju par reformu progresu, no kā būs atkarīga turpmāko aizdevuma kārtu piešķiršana.
Paredzams, ka diskusijas par Grieķijas nākotni un tai nepieciešamo iespējamo papildus finansējumu varētu notikt novembra beigās vai decembra sākumā.
Grieķija tikmēr apgalvo, ka tai šogad izdosies sasniegt aizdevēju noteikto budžeta apmēru. Laika posmā no janvāra līdz septembrim Grieķijas budžeta deficīts sasniedzis 2,66 miljardus eiro, kas ir ievērojami mazāk nekā aizdevēju noteiktie 8,27 miljardi eiro, pavēstījusi Grieķijas finanšu ministrija.
Tikmēr Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) Grieķijas medus mucā iegāzis darvas karoti, nākot klajā ar paziņojumu, ka parādu māktajai valstij 2016. gadā nāksies veikt papildus taupības pasākumus. Jau iepriekš Grieķijas valdība vairākkārt norādījusi, ka negrasās veikt vēl kādus budžeta izdevumu samazināšanas pasākumus.
Paredzēts, ka šogad Grieķijas parādsaistību apjoms sasniegs 175,5% no IKP, bet līdz 2022. gadam tam jāsamazinās līdz 110% no IKP. SVF uzskata, ka Grieķijas kreditoriem būs jānoraksta daļa parādu, lai padarītu Atēnu saistību kalnu vieglāku. Tam iebilst tādas valstis kā Vācija.
Db.lv jau vēstīja, ka nākamajā gadā Grieķijas ekonomika palielināsies par 0,6%, kas būs pirmais kāpums šīs valsts tautsaimniecībā kopš 2007. gada, prognozējusi valdība. Gada budžeta projektā Grieķijas valdība paredz, ka šogad valsts ekonomika tikmēr samazināsies par četriem procentiem. Kopumā Grieķijas ekonomika kopš 2008. gada samazinājusies par 25%.