Parādu krīzes nomocītajā Grieķijā sācies kārtējais 48 stundu ģenerālstreiks. Tajā piedalās gan sabiedriskā, gan privātā sektora darbinieki, lai iebilstu pret jauniem taupības pasākumiem.
Prognozējams, ka Grieķijas galvaspilsētā Atēnās notiks vairāki demonstrantu gājieni, kas nereti pāraug sadursmēs ar likumsargiem. Ģenerālstreiku organizē Grieķijas arodbiedrības, un tam iecerējuši pievienoties žurnālisti, ārsti, sabiedriskā transporta vadītāji, gaisa satiksmes kontrolieri, slimnīcu darbinieki un uzņēmēji, vēsta BBC.
Db.lv jau vēstīja, ka Grieķijas parlamentā nonācis likumprojekts par jaunajiem taupības pasākumiem, kas nepieciešami, lai Grieķija saņemtu starptautisko aizdevumu. Balsojums par taupības pasākumiem valsts parlamentā balsojums paredzēts trešdien.
Reaģējot uz jaunām bažām saistībā ar situāciju Grieķijā, otrdien samazinājās eiro cena pret dolāru, sasniedzot divu mēnešu zemāko pozīciju. Eiropas vienotās valūtas vērtība otrdienas rītā samazinājās līdz 1,279 dolāriem par vienu eiro.
«Neskaidrība par to, kas var notikt rīt, visos rada nervozitāti,» aģentūrai Reuters, runājot par trešdien gaidāmo Grieķijas parlamenta balsojumu, sacīja Sumitomo Mitsui Banking Corporation vecākais globālo tirgu analītiķis Satoši Okagava.
Grieķijas parlamenta lēmums ir nepieciešams, lai valsts varētu saņemt starptautiskā aizdevuma nākamo maksājumu, bez kura nauda parādu nomocītajai valstij varētu aptrūkties jau novembra vidū.
Gadījumā, ja Grieķijas parlaments neatbalstīs jaunus taupības pasākumus, Atēnām nāksies pamest eirozonu, pavēstījis parādu nomocītās valsts premjers Antonis Samars.
Db.lv jau vēstīja, ka Grieķija panākusi vienošanos ar tās starptautiskajiem aizdevējiem par jauno taupības programmu.
«Ja parlaments apstiprinās šo vienošanos un budžetu, Grieķija paliks eirozonā un pārvarēs krīzi,» sacīja A. Samars. Pēc Grieķijas aplēsēm, valsts ekonomika šogad saruks par 6,5%, kas ir daudz lielāks kritums nekā tika prognozēts martā.