Tikai laimīgas sagadīšanās pēc trešdienas pēcpusdienā pie Talsu ezera sastapu aptuveni desmit cilvēku lielu investoru grupu no Ķīnas. Bruņojušies fotoaparātiem un priecīgi — tāds radies pirmais iespaids par ekskursantu grupu, raksta Talsu Vēstis pārstāvoša žurnāliste.
«Centos uzsākt sarunu ar kādu ķīnieti, kurš, mēģinot nofotografēt sevi uz Talsu ezera promenādes fona, bija atpalicis no grupas. Izteiksmīgā angļu valodā, neizveidojot acu kontaktu, kungs gan uzsvēra, ka angliski nerunājot. Mēģinājumi velti izrādījās, uzrunājot arī kādu aptuveni piecdesmitgadīgu grupas dalībnieci,» viņa atstāsta piedzīvoto.
Sarunai atvērtāka bijusi gados jauna Ķīnas pārstāve, kura pastāstījusi, ka Talsi pēc apskates atstājuši ļoti labu iespaidu. Pašlaik grupa meklējot īpašumus, kuros investēt, dzīvot gan viņi pašlaik tur negatavojoties. Uz jautājumu, vai īpašumu iegāde viņus interesē, lai iegūtu uzturēšanās atļaujas, atbilde bijusi apstiprinoša.
Šādas vizītes tiekot plānotas minūti minūtē, lai pēc iespējas īsākā laika posmā varētu apskatīt interesējošos īpašumus, turklāt ievērojot noteikumu — bez liekas publicitātes, skaidro Talsu Vēstis. Lielākā daļa Ķīnas pārstāvju bijuši ļoti atturīgi, bet no grupas vadītāja — jauna vīrieša — žurnāliste saņēmusi jautājumu, vai materiālu gatavojas publicēt, liekot noprast, ka tas nebūt nav vēlams. Saruna neesot turpinājusies, jo ekskursanti, sakāpuši autobusā un devušies tālāk.
Iegādājoties īpašumu 100 000 latu apmērā kādā no lielākajām Latvijas pilsētām vai par 50 000 latiem kādā mazpilsētā, tiek iegūts ne tikai īpašums, bet arī uzturēšanās atļauja, turklāt iespēja brīvi pārvietoties Šengenas zonā. Šo Latvijas Republikas piedāvāto iespēju ķīnieši labprāt izmanto, norāda Talsu Vēstis.