Lai gan pašreizējie Ķīnas ekonomiskie rādītāji liecina par izaugsmi, tomēr ekonomisti pauž bažas, ka finanšu krīze varētu vēl nebūt beigusies, vēsta timesonline.
Citic Securities galvenais ekonomists Zhu Jianfang sacījis: «Dati liecina, ka ekonomiskā atlabšana ir spēcīgāka nekā gaidīts.» «Nav bažu, ka valdības mērķis - 8% iekšzemes kopprodukta izaugsme šogad, varētu netikt sasniegts,» viņš norādījis.
Timesonline piebilst, ka 8% izaugsme ir Ķīnas valdošās partijas noteiktais minimālais līmenis, kas nepieciešams, lai cīnītos ar bezdarba pieaugumu.
Nacionālā Statistikas biroja pārstāvis Li Xiaochao sacījis, ka valdības stimulu paketes ietekme ir ievērojama. «Mūsu ekonomikā ir arvien vairāk un vairāk pozitīvu faktoru. Mēs redzam, ka cilvēki arvien vairāk iepērkas un cenas sāk augt. Ekonomika atlabst un atlabšana kļūst intensīvāka. Visas valdības rīcības kopā ir nostrādājušas, tādējādi palīdzot mums pārvarēt finanšu krīzi,» viņš skaidrojis.
Vienlaikus viņš brīdinājis, ka joprojām saglabājas arī problēmas: «Atlabšanas pamati joprojām nav cieti. Atlabšana nav pilnībā līdzsvarota.» Turklāt esot vērojama pārlieku liela paļāvība uz valdības stimulu paketi.
RBS (Royal Bank of Scotland) Ķīnas ekonomists Bens Simpfendorfers (Ben Simpfendorfer) sacījis: «Būtiska ziņa ir - lai gan izaugsmes temps paātrinās, kvalitāte - pasliktinās. Izaugsme ir pārāk atkarīga no valsts investīcijām un iedzīvotāju investīcijām. Tā nav ilgtspējīga.»