Lai samazinātu administratīvo slogu dzeramā ūdens monitoringa veikšanai mazajiem ūdens piegādātājiem un komersantiem, kas piegādes zonā izplata vai saražo ūdeni līdz 100 m3 dienā, tiks samazināts auditmonitoringa skaits līdz vienai reizei sešos gados.
Tāpat arī tiks noteikts, ka Sabiedrības veselības aģentūra var samazināt nosakāmos rādītājus audita monitoringā, paredz valdības apstiprinātais Zemkopības ministrijas izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts «Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 29.aprīļa noteikumos Nr.235 «Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība»».
Izmaiņas noteikumos izstrādātas ar mērķi saglabāt augstu sabiedrības veselības aizsardzības līmeni, precizējot dzeramā ūdens obligātās kvalitātes un nekaitīguma prasības, kā arī monitoringa un kontroles kārtību.
Noteikumos precizētas monitoringa veikšanas prasības atsevišķos pārtikas apritē iesaistītos pārtikas uzņēmumos. Turpmāk komersantiem, kuriem dzeramais ūdens tiek piegādāts pa publiskajām ūdensapgādes sistēmām, nebūs jāsaskaņo ikgadējā kārtējā monitoringa programma Sabiedrības veselības aģentūrā.
Noteikumos precizētas dzeramā ūdens atbilstības vietas, piemēram, izglītības, ārstniecības un sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, kā arī ūdens piegādātāja, ūdensvada īpašnieka vai komersanta atbildība un rīcība, veicot korektīvus pasākumus neatbilstību novēršanai.
Tāpat noteikumos veikti precizējumi īpašo normu piešķiršanas kārtībai, kā arī kontrolējošo institūciju, Sabiedrības veselības aģentūras un Veselības ministrijas rīcība.
Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā Latvijas Vēstnesis.