Valdību agresīvie tēriņi finanšu sistēmas atbalstīšanai palīdzējuši pasaulei izvairīties no otras Lielās depresijas, taču līdz pilnīgai ekonomikas atlabšanai jāgaida vēl vismaz divi gadi.
Šādu viedokli paudis Nobela prēmijas laureāts ekonomikā Pauls Krugmans, raksta Associated Press.
Viņš uzskata, ka globālās krīzes sliktākais periods jau esot garām, par ko liecina ekonomikas un eksporta izaugsmes rādītāju stabilizēšanās. Pēc viņa domām globālās ekonomikas atlabšanas procesā vēl varētu rasties problēmas, jo valdību tēriņi nav bijuši noturīgi ilgtermiņā un nodarbinātības rādītāji joprojām atpaliek no citiem ekonomikas indikatoriem.
Visticamāk Āzija piedzīvos straujāku ekonomikas atlabšanu nekā ASV un Eiropā, jo reģionā ievērojami straujāk pieaug uz eksportu balstīta ražošana.
P. Krugmans norādījis uz nepieciešamību restrukturizēt globālo finanšu sistēmu un stingrāku tās kontroli, lai izvairītos no ekonomikas krīzes atkārtošanās, taču viņš arī izteicis bažas, ka impulss reformām jau tagad izrāda atslābumu.
«Mums nav politiskās gribas, lai to paveiktu... Man ir aizdomas, ka gudri cilvēki, izmantojot finanšu sistēmu, tuvāko gadu laikā joprojām varēs labi nopelnīt,» tā P. Krugmans.
Prinstonas Universitātes profesors Pauls Krugmans pērn saņēma Nobela prēmiju par viņa veikto analīzi starptautisko tirdzniecības modeļu jomā. Viņš arī raksta laikrakstam The New York Times.