«Ir daudz cilvēku, kuri patiešām, patiešām ienīst to, ko es saku,» atzinis Nobela prēmiju ieguvušais ekonomists Pols Krugmans. Viņš bieži tiekot zākāts, piemēram, par komunistu vai meli, raksta CNBC.
Krugmans ir profesors Prinstonas universitātē.Viņš ir autors vai līdzautors septiņām grāmatām, taču dusmas izsauc tieši viņa komentāri izdevumā New York Times.
«Tas ir šokējoši, kad pirmoreiz ar to jāsastopas. Tas ir tā - ak Dievs, viņi ienīst mani,» atminējies Krugmans. Taču, pēc Krugmana vārdiem, ar šādu naidu jāsaskaras vairumam cilvēku, kuri medijos publicē savus komentārus, un tagad viņš tos pat gandrīz vai izbaudot. Ekonomistu uzjautrinot arī cilvēku atstātie balss ziņojumi viņa biroja tālrunī, kas bieži esot «ļoti neķītras skaļas frāzes».
Taču Krugmanam esot arī fani. «Man ir tiešām daudz fanātisku atbalstītāju - lielākā daļa no viņiem ir vecāki par 70 gadiem,» stāstījis ekonomists. Vienlaikus viņš norādījis, ka nestaigā apkārt paparaci ielenkumā. Fanu daudzums nemainot viņa dzīves ikdienišķumu, viņš esot parasts cilvēks.
Savu Nobela balvu ekonomists turot plastmasas kastē ietītu papīros. Bet pats sevi Krugmans raksturojis kā savrupnieku, kuram nepatīk runāt par savu privāto dzīvi un tērzēt.
Krugmans savulaik finansēja savas studijas, strādājot par vēstuļu iznēsātāju. Tas bija pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. «Tas varētu būt labākais darbs, kāds man jebkad bijis. Visiem patīk pastnieks, pareizi? Tu klīsti apkārt, sakot visiem sveiki,» prātojis Krugmans.
Tagad Krugmans dzīvo Prinstonā kopā ar sievu Robinu Velsu, ekonomisti un jogas skolotāju. Jautāts, kurš ir atbildīgs par ģimenes finansēm, Krugmans atbildējis: «Robina, protams.» Krugmanam labāk padodoties domāt par lieliem makroekonomikas problēmjautājumiem.
Jāatgādina, ka laikrakstā The Wall Street Journal un tā elektroniskajā versijā pagājušā gada novembrī tika publicēts ekonomikas ministra Daniela Pavļuta raksts, kurā ministrs oponēja Krugmana paustajam, ka Latvijas ekonomikas atkopšanos nevar uzskatīt par veiksmes stāstu, jo iekšzemes kopprodukta (IKP) kopapjoms vēl nav sasniedzis pirmskrīzes perioda rādītājus. Pagājušajā gadā slavena kļuva arī Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa un Krugmana ķilda vietnē Twitter par finanšu jautājumiem.