Vairākos, tostarp konservatīvos, pasaules ziņu portālos izplatījušās ziņas, ka izšķērdīgs dzīvesveids un neapdomīgas investīcijas līdz bankrotam novedušas ekonomistu Polu Krugmanu.
Pati ziņa par slavenā ekonomista bankrotu ir izplatījusies no interneta satīras izdevuma The Daily Currant. Savukārt pēc tam to esot publicējis kāds Austrijas tiešsaistes izdevums, ko savukārt pārpublicējuši citi portāli. Businessinsider.com ziņo, ka ziņas par Krugmana bankrotu, lai gan šorīt vēl bija redzamas, daudzviet jau esot izņemtas.
Arī pats P. Krugmans savā blogā norādījis, ka redzējis ziņas par savu bankrotu un šajā sakarā jau nācies atbildēt kādas Krievijas televīzijas žurnālistiem. Ekonomists tāpat norāda, ka nav agrāk reaģējis uz nepatiesajām ziņām par savu bankrotu, jo gribējis redzēt, kuri mediji uz šo joku iekritīs.
The Daily Currant raksta, ka P. Krugmans bankrotējis, jo nespējis atdot hipotēku 8,7 miljonu ASV dolāru apmērā par nekustamo īpašumu Manhetenā. Savukārt tā vietā, lai savilktu jostu un atmaksātu parādu, ekonomists esot nolēmis «stimulēt ceļu uz personīgo atveseļošanos. Medijs pilnā nopietnībā raksta, ka Krugmans laika posmā no 2004. līdz 2007. gadam pircis dārgas automašīnas, apģērbu un devies dārgos ceļojumos, lai New York Times vadība, skatoties uz viņa dzīvesveidu, piešķirtu viņam gigantisku algas paaugstinājumu. Kad tas nav sanācis, Krugmans esot turpinājis ekskluzīvu dzīvesveidu un cerējis, ka nepārtraukta viņa pieminēšana medijos, palielinās viņa pārdoto grāmatu skaitu. Savukārt viņa lielākā kļūda bija, kad viņš 2007. gadā investēja nekustamajā īpašumā Ņujorkā, kura vērtība pēc dažiem mēnešiem saruka par 40%.
Jāpiebilst, ka šobrīd Krugmans ir viens no pasaulē pamanāmākajiem ekonomistiem, kas nostājas opozīcijā valdību populārajai pieejai – krīzi pārvarēt samazinot tēriņus. Slavenais ekonomists savā blogā The New York Times daudzkārt atgriezies pie Baltijas valstu tēmas, lai uzsvērtu - Baltijas valstu veikums krīzes pārvarēšanā nav nekas tāds, ar ko būtu jālepojas.