Igaunijas inženieri pabeiguši darbu pie Igaunijas pirmā satelīta ESTCube-1, un pirmdienas vakarā tas tiks nosūtīts uz kosmosa centru Franču Gviāna (Franch Guiana), informē ERR News.
Satelīts dosies kosmosā šā gada aprīlī, un galvenais tā uzdevums būs veikt elektriskās saules buras eksperimentu kosmosā. Elektriskā saules bura ir līdz šim netestēts kosmiskā aparāta virzīšanās veids, ko izgudrojis Somijas zinātnieks Peka Janhunens (Pekka Janhunen). Lai to veiktu, satelītam ar nesējraķetes palīdzību būs jānonāk zemajā Zemes orbītā aptuveni 680 kilometru augstumā.
«Lielākais ieguvums no ESTCube-1 projekta Igaunijai ir jaunu inženieru un zinātnieku paaudze, kas varēja gūt praktisku pieredzi tehnoloģijas izstrādāšanā. Tehnoloģija, kas izmantota satelītā, var tikt izmantota ne tikai kosmosa projektos, bet arī elektronikas industrijā kopumā,» stāstīja projekta vadītājs Marts Norma (Mart Noorma).
Satelīta izmēri ir 10X10X10 centimetri un svars – 1,33 kilogrami. Tā radīšanā piedalījušies aptuveni simts studenti un pētnieki. ESTCube-1 tika būvēts teju sešus gadus. Darbs pie ESTCube-1 tika izmantots par pamatu aptuveni 40 pētniecības projektiem un trim doktora darbiem.
<iframe src="http://player.vimeo.com/video/54556598" width="500" height="281" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe> <p><a href="http://vimeo.com/54556598">ESTCube-1 Promo (ENG)</a> from <a href="http://vimeo.com/user14967576">ESTCube-1</a> on <a href="http://vimeo.com">Vimeo</a>.</p>