Huawei Mate 20 X 5G ļauj ielūkoties, kā izskatīsies interneta lietošana viedtelefonos 5G mobilo sakaru laikmetā
Tālajā 2001. gada vasarā šo rindu autoram uzsmaidīja veiksme paviesoties tolaik vēl gluži jaunajā Vācijas uzņēmumā T-Mobile un padarboties ar 3G mobilo sakaru tīklam piemērotu viedtelefonu prototipiem. Uz tā laika podziņtelefonu fona šīs ierīces šķita «pilnīgs kosmoss» – ar lieliem ekrāniem un tolaik prātam neaptveramām interneta lietošanas iespējām. Gadi gāja, tika ieviests 3G tīkls, un tālruņi kļuva aizvien līdzīgāki Vācijā redzētajiem. Senās atmiņas uzjundīja viens no pirmajiem Latvijā nopērkamajiem 5G telefoniem – Huawei Mate 20 X 5G. Lai arī tas no pašreizējiem tālruņiem neatšķiras tik radikāli kā 3G ierīces no 2G, tomēr iezīmē svarīgu robežšķirtni tehnoloģiju attīstībā.
Ierīci darbina tāds pats pašu izgatavotais HiSilicon Kirin 980 procesors, kāds mājo Mate 20 Pro. Septiņu nanometru dzinēju veido astoņi kodoli – divi 2,26 GHz, divi 1,92 GHz un četri 1,8 GHz, kam piepalīdz 8 GB operatīvā atmiņa. Informācijas glabāšanai atvēlēta 256 GB iebūvētā atmiņa, ko var papildināt ar Huawei radīto un veikalos reti sastopamo Nano Memory karti.
Lai arī procesors ir gadu vecs, izmēģinājumu laikā ne brīdi neradās sajūta, ka tam pietrūku jaudas. Arī veiktspējas testos tas cienīgi turas pretī citiem 5G telefoniem.
Protams, svarīgākais jautājums ir – kā darbībā izpaužas 5. paaudzes mobilo sakaru tīkls. Būtībā vienīgā atšķirība ir ātrāka datu lejupielāde. Mūkusalas biznesa centra teritorijā 50 metru attālumā no Tele2 biroja lietainas darbdienas vidū vairākos mērījumos Speedtest lietotne uzrādīja lejupielādes ātrumu no 286 līdz 386 megabitiem sekundē. Augšupielāde, kā ierasts, bija pieticīgāka – līdz 41 Mb/s, un dažkārt lietotne to nefiksēja vispār. Ar mērījumiem gan jāuzmanās, jo šādā ātrumā patērēto datu apjoms ir mērāms gigabaitos, un šādām «rotaļām» nevajadzētu nodoties, ja nav bezlimita pieslēguma.
Ņemot vērā, kādu uzsvaru Huawei licis uz šī modeļa ekrānu, no tā tiek gaidīts daudz. Kopumā OLED tehnoloģijas displejs nepieviļ. Tas nodrošina košas krāsas un pietiekami augstu kontrastu.
Veidojot pirmo 5G telefonu, Huawei ar kameras pārbūvēšanu nav aizrāvies. Tālrunī ielikta pirms gada oriģinālajā Mate 20 iepazītā trīskāršā Leica kameru sistēma ar 40 MP galveno, 20 MP ultra plato un 8 MP telefoto lēcu ar trīskārtīgu optisko tālummaiņu. Vienīgais nozīmīgais pienesums ir no P30 sērijas aizgūtie risinājumi labāku fotogrāfiju veidošanai vājā apgaismojumā.
Fotografēšanas pārņemtajiem vien jāpatur prātā, ka kamera prasa daudz enerģijas. Dienā uzņemot simtiem bilžu, pastāv risks, ka akumulators izlādēsies ātrāk, nekā gribētos.
Visu viedierīces apskatu lasiet 1. novembra laikrakstā Dienas Bizness, meklējot tirdzniecības vietās.
Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!