Valdības noteiktās kvotas elektrības ražošanai, izmantojot biogāzi, ir radījis nevajadzīgu ekonomisku un politisku problēmu.
Atzinis Eiropas Komisijas speciālais padomnieks enerģijas jautājumos, enerģijas nozares konsultants Juris Ozoliņš. Viņš uzskata, ka valdības lēmums, piešķirt kvotas biogāzei, ir kaitīgs, un nav kalpojis nepieciešamo mērķu sasniegšanai.
Db 14. aprīlī jau rakstīja, ka sakarā ar to, ka ir ierobežots biogāzes kvotu skaits, vairāk nekā 30 Latvijas lauksaimnieki un uzņēmēji, kas bija iecerējuši attīstīt biogāzes biznesu, tagad paliks bez kvotām un nevarēs pārdot no biogāzes saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.
«Biogāzes uztveršanai fermās, kanalizācijas ūdeņu apstrādē un atkritumu depozītos ir prioritāra vides aizsardzības funkcija. Šādā veidā tiek aizsargāti ūdeņi, augsne, gaiss un, visbeidzot, mazināta ietekme uz izmaiņām klimatā. Kvotu ieviešana elektrības ražošanā ir faktiska vēršanās pret pašu avotu – cilvēku un mājlopu radītā piesārņojuma ierobežošanu. Kvotu izkampšana tikai apstiprina neveselīgo politisko klimatu un nepieciešamību pielietot daudz atklātākas metodes publisko iepirkumu jomā,» uzsver J.Ozoliņš.
Jāpiebilst, ka pēc Latvijas likumdošanas kvotas netiek piemērotas fosilajiem kurināmajiem, piemēram, dabasgāzei.