Konferencē, kurā piedalīsies Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks, kā arī augsta līmeņa ārvalstu eksperti biogāzes nozarē, diskutēs par iespējām izmantot biogāzes autobusus sabiedriskajā transportā, to ietekmi uz vidi, kā arī izmaksām, informē Rīgas domes Satiksmes departaments.
Konferences laikā ārvalstu eksperti apskatīts biogāzes ražošanas potenciālu Baltijas jūras reģionā, savukārt Igaunijas pārstāvis dalīsies pieredzē, ieviešot biogāzes autobusus Tartu pilsētā.
Latvijas pārstāvji arī sniegs ziņojumus par līdz šim paveikto, biogāzes tirgū un nākotnes perspektīvām, kā arī diskutēs par klimata pārmaiņu radītajiem izaicinājumiem un iespējām auto transportam, izmantojot alternatīvās degvielas.
Konference notiks rīt, 1. februārī, viesnīcas Tallink Hotel Riga, Elizabetes ielā 24, konferenču zālē.
Satiksmes departaments no 2009. gada līdzdarbojas starptautiskā sadarbības projektā «Baltijas biogāzes autobuss» («Baltic Biogas Bus»). Projekta mērķis ir veicināt biogāzes izmantošanu pilsētās pasažieru pārvadājumos, tādā veidā mazinot fosilo degvielu radīto emisiju negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Projektu atbalsta Eiropas Savienības Baltijas jūras reģiona programma 2007 - 2013.
Satiksmes departaments ir viens no projekta divpadsmit partneriem. Līdztekus Rīgai projektā ir iesaistījušās arī Tartu pašvaldība no Igaunijas un Hordalandas pašvaldība no Norvēģijas, kā arī sabiedriskā transporta uzņēmumi no Stokholmas Zviedrijā, no Oslo un Akeršas Norvēģijā, no Kauņas Lietuvā. Tāpat projektā ir iesaistījušies pētniecības institūti - Malardalenas Enerģijas aģentūra no Zviedrijas, Hordalandas Naftas un gāzes enerģijas aģentūra no Norvēģijas, Polijas Transporta institūts, Vācijas Tehnoloģiju un sadarbības veicināšanas nacionālā aģentūra, ITC Inovāciju centrs no Vācijas un Tehniskās pētniecības centrs no Somijas.
Projekta ietvaros plānots izstrādāt rokasgrāmatu par to, kā uzsākt biogāzes izmantošanu pilsētu pasažieru pārvadājumos ar autobusiem, par nepieciešamo infrastruktūru un izmaksām, kā arī veikt biogāzes ražošanas un izmantošanas cikla izmaksu analīzi un apkopot informāciju par biogāzes ražošanas izejvielām un tehnoloģijām dažādās valstīs, lai popularizētu gūto pieredzi un palielinātu biogāzes izmantošanas nākotnes prognozes.