Jau 28. aprīlī paredzēts apstiprināt grozījumus noteikumos par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus.
«Šīs nedēļas laikā ekonomikas ministra Arta Kampara izveidotā darba grupa, plāno sagatavot grozījumus Ministru kabineta 2009.gada 24.februāra noteikumos Nr.198 «Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību», paredzot izmaiņas formulā, pēc kuras tiek aprēķināta cena, par kādu Latvenergo iepērk elektroenerģiju, kuras saražošanā izmantoti atjaunojamie energoresursi, tai skaitā vēja enerģijas un biogāzes enerģijas,» Db.lv informēja ekonomikas ministra padomnieks Sandris Sabajevs.
Jaunajos grozījumos esot paredzēts, ka cena, par kādu Latvenergo iepirks šādi saražoto elektroenerģiju, tiks samazināta tik lielā apmērā, lai tā būtu pieņemama sabiedrībai un neietekmētu elektroenerģijas gala tarifu, par kādu Latvenergo pārdod elektroenerģiju patērētājiem. «Rezultātā uz šo grozījumu pamata iecerēts panākt kvotu skaita palielināšanos attiecībā uz elektroenerģiju, kura tiek saražota, izmantojot biogāzi, un ideālā variantā to saņemtu visi pretendenti, kuri bija iesnieguši pieteikumus šo kvotu saņemšanai,» tā S. Sabajevs.
Kā Db 14. aprīlī jau rakstīja, pēc spēkā esošajiem noteikumiem tikpat kā visu biogāzes kvotu apjomu bija paņēmušas ar vienu Liepājas uzņēmēju Andri Griģi saistītas 12 firmas ar zīmīgu nosaukumu Taka –G, atstājot gribētājos vairāk nekā 30 lauksaimnieku un uzņēmēju, kas arī bija gribējuši pretendēt uz elektroenerģijas pārdošanu no biogāzes pēc ļoti izdevīgā šīs elektroenerģijas obligātā iepirkuma tarifa — 19 sant/kwh. Gan Latvijas biogāzes asociācija, gan citi biogāzes projektu īpašnieki, kas biogāzes projekta realizācijā bija tikuši ievērojami tālāk, t.i., iepirkuši iekārtas vai jau pat sākuši ražot biogāzi, pauda savas šaubas, vai 12 uzņēmumi, kuriem pašlaik ir minimāla bāze 12 MW biogāzes projekta attīstībā, vispār spēs šo elektroenerģijas apjomu saražot. Turklāt minētā cena, kas gadā būtu līdzvērtīga 18 milj. Ls, ir augstākā Eiropas Savienībā, kas tiktu maksāta no biogāzes saražotas elektroenerģijas atbalstam.