Kopumā uzņēmēji ir apmierināti ar to, ka ir tapis Nacionālās attīstības plāns 2014.-2020.gadam (NAP). Tomēr piebilst, ka plānam ir jāparāda bilde, kāda Latvija izskatīsies, piemēram, pēc gadiem piecpadsmit, jo kamēr šādas bildes nav, tas esot tikai kārtējais vēlmju saraksts.
Augstskolas Turība un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvis Aigars Rostovskis Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā atzīmēja, ka plānā ir jārunā par Latvijas konkurētspēju dažādās jomās, proti, gan nodokļu politikā, gan izglītībā, gan arī jāvērtē kā strādā politiķi un valdība.
Arī Eco Baltia dibinātājs Viesturs Tamužs norāda, ka ir apmierināts ar izstrādāto plānu, un bijis pārsteigts, ka tik īsā laikā izstrādāts tik kvalitatīvs dokuments. Savukārt telekomunikāciju iekārtu ražošanas uzņēmuma SAF Tehnika mārketinga viceprezidents Jānis Ennītis bilda, ka pagaidām neesot īsti skaidrs, kas šo dokumentu nepārvērtīs par kārtējo vēlmju sarakstu, jo neesot atbildes, kas šādu iespējamību novērsīs. Tomēr viens no svarīgākajiem uzdevumiem valdībai būtu panākt, lai, piemēram, visi uzņēmēji sekotu šim plānam un virzītos uz mērķi. J. Ennītis arī piebilst, ka vēl viena neskaidrība esot par to, kur tiks ņemti līdzekļi plāna realizācijai, kā arī, cik lieli līdzekļi būs nepieciešami.
Uzņēmēji arī norāda, ka caur NAP varbūt ir iespēja parādīt tiem 300 tūkst. aizbraukušo Latvijas iedzīvotāju, ka laiks braukt atpakaļ un «pielikt savu plecu» un izmantot šeit, piemēram, Īrijā iegūto pieredzi.
Kā vēl vienu no trūkumiem A. Rostovskis min to, ka trūkstot konkrētības, kā tiks panākti izvirzītie mērķi, kas viņam kā uzņēmējam ir ļoti svarīgi. Tas palīdzētu arī citiem uzņēmējiem saprast, kas tad viņiem būtu jādara, lai sasniegtu izvirzītos plānus.
Runājot par plāna ieviešanu dzīvē, viņš norāda, ka, iespējams, vajadzētu izveidot kādu grupu, kurā sadarbotos gan valsts amatpersonas, gan uzņēmēji. A. Rostovskis pauda bažas, ja tas tiks nodots kādai darba grupai, pēc pusgada viss izčākstēšot. Šobrīd atbildība ir noteikta ministriju līmenī.
DB jau rakstīja, ka apmēram pusmiljons latu varētu būt izmaksājusi «Nacionālā attīstības plāna 2007.-2013.gadam» izstrāde, ieviešana un uzraudzība, norādīja PKC vadītājs Mārtiņš Krieviņš. Tai pašā laikā nav skaidrības ne par to, cik no iecerētā procentuāli varētu būt paveikts, ne par to, cik NAP īstenošana līdz šim ir izmaksājusi. Interesanti, ka pat Valsts kancelejas Stratēģiskās analīzes departaments (VKSAD) pērn nespēja tikt skaidrībā ar NAP izstrādes un īstenošanas izmaksām.
Kopā NAP 2007.-2013.gadam izstrādei 2005. un 2006. gadā paredzētais finansējums bija 370,9 tūkstoši latu, liecina VKSAD pasūtītā pētījuma dati. Iespējams, ka nav identificēti visi līgumi, kas radīja papildu izmaksas, pieļauj M. Krieviņš, piebilstot, ka tāpat nav ierēķinātas ministriju ierēdņu darba izmaksas, kas saistītas ar NAP.