Latvijas Nacionālās attīstības plāns 2014. – 2020. gadam izskatīšanas procesā Saeimā ir kļuvis vēl apjomīgāks.
Latvijas Nacionālais attīstības plāns (NAP) 2014. – 2020. gadam ir galvenais attīstības plānošanas dokuments nākamā ES daudzgadu budžeta darbības periodam. Par tā vadmotīvu noteikts ekonomikas izrāviens. NAP ir trīs galvenās prioritātes – tautas saimniecības izaugsme, cilvēka drošumspēja un izaugsmi atbalstošas teritorijas.
Kopumā NAP 2014. – 2020. tikuši iesniegti vairāk nekā 4000 dažādu ierosinājumu, tostarp vairāk nekā 3000 priekšlikumu iesniegti par pašu plāna projektu, liecina par plāna izstrādi atbildīgās institūcijas, tas ir, premjera pakļautībā esošā Pārresoru koordinācijas centra apkopotā informācija. Lai arī liela daļa ierosinājumu ir atspoguļoti jaunajā NAP, daļa Saeimas deputātu vēl arvien uzskata, ka plāns ir visai nepilnīgs.
Tā, piemēram, opozīcijā esošā Saskaņas centra deputāts Jānis Tutins vakar debatēs pauda: «Mums būtībā pasaka, ka attīstība turpmāk notiks tikai nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centros.» Savukārt viņa partijas biedrs Vladimirs Reskājs norādīja, ka NAP 2020 ir «pasaka vai mantra», jo nav noteiktas par NAP ieviešanu atbildīgās amatpersonas, turklāt trūkst arī konkrēta rīcības plāna tā ieviešanai.
Konkrētu par NAP ieviešanu atbildīgo amatpersonu noteikšanu bija rosinājis arī Dienas Biznesa Uzņēmēju klubs. Turpretī Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – TB/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Einārs Cilinskis uzsvēra, ka NAP būtu skaidrāk jāpasaka, kur tiks virzītas investīcijas, taču ar plānotajām investīcijām «nebūs pietiekami, lai valsts veiktu ekonomisko izrāvienu, kas ir NAP vadmotīvs».
Daži citi deputāti savukārt par svarīgāko uzskatīja iespēju paust savu sarūgtinājumu par to, ka NAP nav atrasta vieta kādiem konkrētiem projektiem. Piemēram, Jāni Lāčplēši (Vienotība) sarūgtinājis fakts, ka, spriežot pēc NAP 2014.-2020., arī nākamajā ES fondu plānošanas periodā nav paredzēts piešķirt finansējumu Daugavpils reģionālās lidostas projekta iedzīvināšanai. Kopumā NAP īstenošanai indikatīvi varētu būt pieejami aptuveni 8 miljardi Ls.