Ķīna, kurā dzīvo vairāk nekā 1,3 miljardi iedzīvotāju un kurā dzīvojošo skaits turpina pieaugt, nezaudē pasaules apdzīvotākās valsts statusu. Ziņu aģentūra Reuters fotogalerijā sniegusi ieskatu Ķīnas mājokļu dažādībā.
Db.lv jau rakstīja, ka Ķīna mājokļu jomā turpina pārsteigt - piemēram, pērnā gada rudenī parādījās ziņas, ka Ķīna plāno uzcelt pasaulē augstāko debesskrāpi 90 dienās. Šīs ēkas izmaksas būs aptuveni 340 miljonus Ls, un tā tiks dēvēta par «Debesu pilsētu». Savukārt kāds cits vērienīgs projekts Ķīnā briest izgāzties – runa ir par debesskrāpju rajonu Phoenix Island, kas izveidots uz mākslīgas salas. Mājokļiem šajā premium rajonā trūkst pircēju, un pēdējie novērojumi liecina, ka daudzi īpašnieki steidz pārdot savus iegādātos dzīvokļus.
Āzijas reģiona lielvalsts Ķīna ir viena no straujāk augošajām ekonomikām pasaulē, tomēr tās izaugsme pēdējā desmitgadē bijusi balstīta uz lētu darbaspēku, konkurētspējīgu eksportu un milzīgām, lielākoties valdības veiktām investīcijām, iepriekš rakstīja BBC. Daudzi analītiķi uzskata, ka šis modelis nav noturīgs, un Ķīna mudināta līdzsvarot ekonomiku un palielināt iekšējo patēriņu. 2012. gada prognozētais iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums ir aptuveni 7%.
#1/22
Apavu labošanas meistars izīrējis neizmantotu viesnīcas tualeti un pārveidojis to par mājokli.
#6/22
Celtniecības nozarē strādājošie apmeklē jauna debesskrāpja atklāšanas ceremoniju
#10/22
Vīrietis kāpj pa drupām. Šeit agrāk atradās viņa māja, kas tika nojaukta, lai uzbūvētu jaunu mājokļu kompleksu.
#11/22
Šanhajas rajons, kur vecas dzīvojamās mājas tiek jauktas nost, lai to vietā uzceltu jaunas.
#19/22
Tricikls brauc garām lielai vides reklāmai uz jaunas daudzdzīvokļu ēkas sienas.
#21/22
Jaunas daudzdzīvokļu ēkas Pekinā, ko būvējusi pašvaldība. Mājokļi paredzēti bijušajiem fermeriem un ogļračiem, un uzcelti urbanizācijas programmas ietvaros.