Centrālo banku realizētā naudas drukāšanas politika un iepludināšana finanšu tirgos veicinājusi investoru ticību biržām, kā rezultātā akciju cenas pieaugušas, bet obligāciju pārdošana izraisījis šo prasījuma vērtspapīru ienesīguma palielināšanos, līdz ar to tās kļuvušas investoriem interesantākas.
Pēdējā mēneša laikā par fiskālās stabilitātes paraugu uzskatītās Vācijas desmit gadu valsts obligāciju ienesīgums pakāpies no 1,97% līdz 2,05%, savukārt ASV šis rādītājs palielinājies no 2,06% līdz 2,37%. Tajā pašā laikā vienas no eirozonas rūpju meitām - Itālijas - desmit gadu obligāciju ienesīgums sarucis par vairāk nekā pusprocentpunktu - līdz 4,9%, kas liecina par tirgus uzticības līmeņa palielināšanos.
Komentējot to, kuras obligācijas ieguldītājiem varētu solīt potenciāli lielāko atdevi investīciju kompānijas M2M Asset Management portfeļu pārvaldnieks Harijs Beķeris, pirmkārt, jāņem vērā, ka korporatīvo obligāciju ienesīgums ietver sevī gan attiecīgās valsts risku, gan paša uzņēmuma risku. Otrkārt, jāatceras, ka pie līdzvērtīgas finanšu kvalitātes attīstības valstu tirgi tradicionāli sniedz lielāku potenciālo atdevi nekā attīstīto valstu tirgi, jo ietver sevī augstākas riska prēmijas politisko un ekonomisko risku dēļ. Eksperts vērš uzmanību, ka starp attīstības tirgiem, savukārt, Austrumeiropas reģions izsenis ir izcēlies ar relatīvi augstākiem ienesīguma rādītājiem. Šis reģions ārzemju investoriem saistās ar paaugstinātu, reizēm neizprotamu risku un tāpēc bieži vien tiek atstāts novārtā. Ienesīgumi investīciju reitinga emitentiem Austrumeiropā stipri atšķiras viens no otra, svārstoties robežās no 2% līdz pat 8% gadā atkarībā no dzēšanas termiņa.
Pēc H. Beķera teiktā, lielāko investīciju atdevi, protams, dod augsta ienesīguma korporatīvo obligāciju tirgi kā attīstītajās, tā arī attīstības valstīs. Eiro un ASV dolāros denominēto attīstīto valstu augsta ienesīguma korporatīvo obligāciju segmenti sniedz 4-10% gada ienesīgumu līdz dzēšanai. «Tiesa gan minētie ienesīgumi ir pieejami vidēja un gara termiņa obligācijām ar dzēšanas termiņu līdz 10 gadiem. Līdzvērtīgu korporatīvo obligāciju ienesīgums Centrālajā un Austrumeiropā ir līdz pat 15%. Ienesīgumu diapazona plašumu ietekmē atšķirības emitentu kvalitātē,» teic M2M eksperts.