Eiropas Savienībai un tās dalībvalstīm ir jāsagatavo ceļošanas ierobežojumi un jāarestē īpašumi Ukrainas pilsoņiem, kas personiski atbildīgi par uzbrukumiem protestētājiem un viņu nogalināšanu, norāda Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā. Viņi arī aicina piešķirt konkrētu ES finansiālo atbalstu Ukrainai. Atsevišķā, arī ceturtdien pieņemtā rezolūcijā, viņi prasa Krievijai ņemt vērā Ukrainas pilsoņu tiesības pašiem lemt par savas valsts nākotni.
Deputāti rezolūcijā nosoda vardarbību pret miermīlīgajiem protestētājiem Ukrainā un mudina ES un tās dalībvalstis sagatavot pasākumus, piemēram, ceļošanas ierobežojumus un līdzekļu un īpašuma arestēšanu, Ukrainas ierēdņiem, likumdevējiem un oligarhiem, kas ir personiski atbildīgi par uzbrukumiem protestētājiem un viņu nogalināšanu, informē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā.
Deputāti aicina ES uz konkrētiem atbalsta pasākumiem, lai palīdzētu Ukrainai pārvarēt finansiālās grūtības. Viņi arī norāda, ka finansiālais atbalsts būtu jāsniedz stabilai pagaidu valdībai, ja tāda tiktu izveidota Ukrainā.
Deputāti nosoda Ukrainas drošības spēku, ātrās reaģēšanas policijas vienības Berkut un grupas «tituški» (ielu banda, ko uzskata par valdības finansētu) pārmērīgo vardarbību pret Maidana laukuma protestētājiem, un aicina Ukrainas varas iestādes nekavējoties izmeklēt vardarbības gadījumus un sodīt vainīgos. Viņi īpaši norāda uz neseno gadījumu ar «Automaidana» līderi Dmitriju Bulatovu, kurš tika nolaupīts un spīdzināts.
Vienlaikus deputāti aicina arī «Maidana» protestētājus atturēties no spēka lietošanas un «saglabāt savas nostājas leģitimitāti mierīgā ceļā».
Deputāti pauž nožēlu par 29.janvārī bez opozīcijas piekrišanas pieņemto amnestijas likumu, kas «pārvērš upurus par ķīlniekiem» un pieprasa protestētāju atbrīvošanu bez nosacījumiem.
Atsaucoties uz Ukrainas ierindas pilsoņu, aktīvistu un politiķu lūgumiem, deputāti prasa EP Priekšsēdētāju konferencei (EP priekšsēdētājam un politisko grupu vadītājiem) pēc iespējas drīz izveidot pastāvīgu Eiropas Parlamenta misiju Ukrainā, lai kliedētu spriedzi un sekmētu pušu dialogu.
Atsevišķā rezolūcijā deputāti kritizē Krieviju par politisko un ekonomisko spiedienu uz Austrumu partnerības valstīm, tostarp Ukrainu, norāda, ka Krievijai ir jāciena tās kaimiņu tiesības izvēlēties sadarbību ar ES un iebilst pret Krievijas nodomu turpināt Austrumu partnerības reģionu uzskatīt par tās ietekmes sfēru. "Tikai Ukrainas pilsoņiem pašiem ir jābūt tiesībām lemt par savas valsts nākotni", viņi uzsver.