Ventspilī 29.maijā darbu sāks ar ERAF atbalstu izveidotā, divus miljonus latu vērtā programmatūras risinājumu testēšanas laboratorija.
Jaunizveidotais programmatūras kvalitātes kompetences centrs ar zīmolu Squalio ir Ziemeļeiropā unikāls infrastruktūras attīstības projekts, kas īstenots uzņēmēju un zinātnieku sadarbības rezultātā.
projekta īstenotāji ir SIA DPA un Latvijas Universitātes dibinātais meitas uzņēmums SIA Programmatūras testēšanas laboratorija.
Latvijā un pasaulē programmatūras testēšana iegūst arvien lielāku nozīmi, tā ir kvalitātes un drošības kontrole un vienlaikus palīdz ietaupīt uzņēmumu līdzekļus, uzskata SIA DPA vadītājs un īpašnieks Juris Vilders. Izmantojot DPA speciālistu pieredzi, kā arī piesaistot Latvijas Universitātes zinātniekus un Eiropas finansējumu, izveidots perspektīvs biznesa virziens – programmatūras kvalitātes testēšana kā ārpakalpojums, kas turpmāk darbosies ar zīmolu Squalio. J.Vilders cer, ka laboratorija pakalpojumus pieprasīs arī ārvalstīs.
Projekta rezultātā Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā 1, Ventspilī izveidota inovatīva, modulāra, autonoma un multifunkcionāla pētnieciskā programmatūras risinājumu testēšanas laboratorija. Ventspils augsto tehnoloģiju parka teritorijā piegādāts konteinera tipa programmatūras risinājumu testēšanas laboratorijas iekārtu komplekss, veikta tā montāža, ekspluatācijas uzsākšanas testi un personāla instruktāža. Savukārt Ventspils Augsto tehnoloģiju parka ēkas telpās izveidota atbilstoša darba vide sešiem zinātniskajiem uzņēmuma darbiniekiem. Piegādātas mēbeles un pētnieciskajam darbam atbilstoša datortehnika.
Izveidotajā IT infrastruktūras testēšanas vidē jomas eksperti nodrošinās pētnieciskos testēšanas pakalpojumus atbilstoši jaunākajiem industrijas standartiem, kā arī pētīs, izstrādās un ieviesīs jaunas un inovatīvas testēšanas metodes.
Squalio ir vienīgais šāda veida programmatūras kvalitātes kompetences centrs Ziemeļeiropā, kurā tiks nodrošināta pētniecība un zinātnieku iesaiste jaunu un inovatīvu testēšanas metožu pētniecībā, izstrādē un realizācijā, kā arī iegūto zināšanu pārnese tautsaimniecības attīstībā, apgalvo Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāns Juris Borzovs.
Testēšanas pakalpojumi būs pieejami gan lieliem, gan maziem uzņēmumiem un organizācijām. Testēšanas procesā tiks nodrošināta pilnvērtīga datu aizsardzība, informācijas konfidencialitāte un intelektuālā īpašuma aizsardzība.
Projekts īstenots no 2012.gada 20.aprīļa līdz 2013.gada 20.maijam.
Projekta kopējās apstiprinātās attiecināmās izmaksas veido 3,5 miljonus latu, ieskaitot ERAF līdzfinansējumu divu miljonu latu apmērā jeb 59% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, kā arī privāto finansējumu 1,44 milj. Ls apmērā jeb 41% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.