DPA šobrīd pēta Ungārijas, Bulgārijas un Polijas tirgu, šā gada pirmā pusgada uzņēmuma ieņēmumi ir teju 16 miljoni eiro; baumas par darījumu neapstiprinās
Esam konsultējušies ar Eiropas vadošajiem Microsoft partneriem par iespējamu sadarbību, bet gala rezultātā nonācām pie secinājuma, ka mums ir jāaug pašiem un nav nekā daudz, ko varam paņemt, tā par nozarē izskanējušo informāciju, ka arī ar DPA varētu sekot darījums, intervijā DB stāsta SIA DPA valdes loceklis Juris Vilders.
Fragments no intervijas
DPA pērno gadu noslēdza ar 17,8 milj. eiro apgrozījumu, kas bija par 19,2% vairāk nekā pirms gada, bet peļņa bija 479 tūkst. eiro, kas bija par 24% mazāka nekā 2013. gadā. Ar ko tas skaidrojams?
Iepriekšējā gadā daudz strādājām, lai attīstītu biznesu ārvalstīs, un konsolidētais DPA apgrozījums bija 22,7 milj. eiro. Uzņēmumam bija ievērojami izdevumi mārketingā, jaunu tirgu apgūšanā, ar to skaidrojama neto peļņas samazināšanās. Tas viss devis rezultātus – pirmajā pusgadā no visām sešām pārstāvētajām valstīm (DPA darbojās Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Ukrainā un Gruzijā – red.) esam ieņēmuši teju 16 milj. eiro. Plānojam, ka šogad apgrozījums būs gandrīz 40 milj. eiro. Būtībā šā gada pirmajā pusgadā esam sasnieguši iepriekšējā gada rādītājus Latvijā, tādējādi ir izlīdzinājušies rādītāji un iestājies līdzsvars. Ja iepriekš lielāko tiesu no apgrozījuma veidoja ienākumi Latvijā, tad šobrīd tuvojamies lokālā tirgus proporcijai ar ārvalstīm – 50%/50%. Šā gada griezumā mērķis ir sasniegt 40%.
Kādi ir šā gada DPA plāni?
Plānots, ka Latvijā kopējais ienākumu apjoms būs 20 milj. eiro, no kuriem apmēram 16 milj. eiro būs ienākumi no licenču tirdzniecības un 4 milj. – no IT servisa, precēm un pakalpojumiem.
Kā šobrīd DPA veicas Ukrainas tirgū?
Ukrainas filiālē komandu esam samazinājuši līdz minimumam. Pastāvīgi tajā strādā divi cilvēki, un vadītājs viņus pieskata attālināti. Vēl nodarbinām pašnodarbinātas personas, kas saņem no nopelnītā, taču neskaitās kā pastāvīgi darbinieki. Ukrainas tirgū šogad ir plānots pārdot licences 605 tūkst. eiro vērtībā. Pirmajā pusgadā ienākumi veidoja 330 tūkst. eiro, un otrajā pusgadā tie ir plānoti 275 tūkst. eiro apmērā, gada griezumā nopelnot 70 tūkst. eiro. Konkurentu ziņā esam palikuši vieni no nedaudziem šajā valstī, kas ģenerē ienākumus. DPA izdzīvošanas spēja ir pamanīta, un esam tuvu tam, lai parakstītu tiešo sadarbības līgumu ar Microsoft arī par Ukrainas tirgu. Esam dabūjuši tiešo līgumu arī Baltkrievijas tirgū, kas deva grūdienu būtiski audzēt ienākumus šajā valstī. Sadarbībā ar lokālo partneri plānojam attīstīt biznesu Kazahstānā, kur izmantojam daļu no Ukrainas komandas. Šobrīd Ukrainu vairāk uzskatām kā vietu, kur pasmelties resursus, jo esam noalgojuši kvalificētus un pieredzējušus cilvēkus, kas strādā Baltkrievijas tirgū. Viņi nav ļoti dārgi, ir pietiekami kvalificēti un gatavi doties, uz kurieni nepieciešams; atšķirībā no Baltijas viņiem nav īpašu prasību.
Vai Kazahstānā būs DPA filiāle?
Mums ir vienošanās ar lokālo partneri, ka mēs sadarbojamies un palīdzam attīstīt Microsoft biznesu. Šobrīd mēs darbojamies attālināti Kazahstānas tirgū un licenču pārdošanu organizējam, izmantojot DPA Ukrainas resursus.
Kura no DPA ārvalstu filiālēm ir visienesīgākā?
Šobrīd Lietuva un Baltkrievija sacenšas par to, kura apgrozīs visvairāk. Pirmajā pusgadā Baltkrievijā apgrozījums bija teju 3 milj. eiro, bet Lietuvā – 2,55 milj. eiro. Gadā kopumā Baltkrievijas filiālei ir ambiciozāki mērķi. Ja Lietuvas filiāle gadā plāno ienākumus 4 milj. eiro apmērā, tad Baltkrievijas filiāle – 6,5 milj. eiro, bet domāju, ka tā var sasniegt arī 8–9 milj. eiro slieksni. Lietuvā ir arī vairāk konkurentu nekā Baltkrievijas filiālei.
Plašāk lasiet rakstā Plāno 40 miljonu eiro apgrozījumu trešdienas, 19.augusta laikrakstā Dienas Bizness (14.,15.lpp)!