Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Universitāte kļuvuši par partneriem projektā «Starpreģionu mazo un vidējo uzņēmumu klasteru sadarbība Ziemeļaustrumu koridora ietvaros» jeb BalticSupply.
Veidojot Baltijas un Ziemeļjūras reģiona uzņēmumu sadarbības tīklus jeb klasterus, iespējas piedalīties dažādos iepirkumos, iesaistīties piegāžu tirgū ir daudz lielākas, nekā darbojoties katram par sevi, norāda VATP pārstāvis projektā Salvis Roga.
Baltijas un Ziemeļjūras reģiona nozares uzņēmumu sadarbība dos iespēju piedalīties lielajos iepirkumos, tostarp Eiropas līmeņa tenderos. BalticSupply klasteros iesaistīties piedāvā uzņēmumiem, kas saistīti ar ostu darbību un jūrniecību, enerģētiku un sabiedrisko infrastruktūru, kā arī pārtikas ražošanu, farmāciju un medicīnu.
«Ja pirms gadiem desmit ekonomikas un biznesa vadības teorijā tika runāts par sadarbības tīkliem un to ietekmi uz uzņēmumu un valsts vispārējo attīstību, tad šobrīd varētu teikt, ka šī teorija ir evolucionējusi un nonākusi līdz klasteru attīstībai, kur, savukārt, klasteri tiek uzskatīti par vienu no perspektīvākajiem ekonomikas attīstības instrumentiem,» skaidro Ventspils Augsto tehnoloģiju parka valdes loceklis Igors Udodovs, kā veiksmīgāko piemēru Latvijā minot Informācijas tehnoloģiju klasteri.
Sadarbība klastera ietvaros var būt starp diviem līdzīgiem vai vienas nozares uzņēmumiem, lai iegūtu apjomīgāku pasūtījumu, kā arī sadarbība starp izglītības iestādi un uzņēmumu.
VATP projektā iesaistījies, jo uzkrājis pieredzi šādas sadarbības veidošanā, būdams Informācijas tehnoloģiju un elektronikas atbalstošā institūcija Ventspilī.
BalticSupply pulcējis kopā 16 partnerus no visām Baltijas jūras reģiona ES dalībvalstīm. No Latvijas līdztekus VATP iesaistījusies arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Universitāte.
Šā gada pavasarī Briselē tika izveidota projekta politisko padomnieku grupa, kas pārstāv savu valstu un reģionu ekonomiskās intereses politiskas veidotāju līmenī. Latviju tajā pārstāv LR Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš.
Projekts Baltic Supply tiek finansēts no Baltijas jūras reģiona transnacionālās programmas 2007-2013. Projekta īstenošanas periods ir līdz 2012.gadam. VATP projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 183,1 tūkstotis eiro, no kurām 85% sedz ERAF.