Tu droši vien esi iegaumējis, kādas frāzes labāk neteikt ikdienas saskarsmē ar cilvēkiem, piemēram, "Vai Tu kļūsti plikpaurains?", "Tu patiešām izskaties resna šajā kleitā" utml. Taču ne visi cilvēki apzinās, ka ir vārdi, kas var sabojāt arī attiecības darbā un pat karjeru, vēsta CNN.
Šie vārdi var būt pirmie, kurus Tavs boss atcerēsies, domājot par Tevi.
Tātad šeit ir vikne frāžu, kuras labāk neteikt, atrodoties darbā:
"Šis nav mans darbs"
Ja kāds pie Tevis ierodas ar lūgumu, tam, visticamāk, ir iemesls. Jebkurā gadījumā šī ir Tava iespēja pierādīt, ka Tu atbalsti komandas darbu, kā arī spēj risināt problēmas. Turklāt, ja neatteiksi kolēģim, uzlabosi attiecības - Tu nevari zināt, varbūt Tev kādreiz būs nepieciešama viņa palīdzība.
"Nujā, nav problēmu" (Ja Tu nemaz tā nedomā.)
Ja Tu uzņemies darbu ar smaidu, bet patiesībā Tev nemaz nav plāns to padarīt, Tu riskē iegūt neuzticamas personas reputāciju. Ja Tu zini, ka nevari izdarīt šo darbu, esi atklāts.
"Nevienam nestāsti, ka es to teicu, bet..."
Ja tas patiešām ir noslēpums, tad paturi to pie sevis, neraugoties uz to, ka zini, kurš tiks atlaists vai cik liela ir bosa alga. Pretējā gadījumā iegūsi baumotāja slavu.
"Man nav bijis paaugstinājums jau četrus gadus"
Prasīt paaugstinājumu, pamatojot to tikai ar laiku, kad pēdējo reizi tiki paaugstināts amatā, bosam nozīmē tikai to, ka Tu vēlies vairāk naudas nevis to, ka Tu patiešām esi to nopelnījis. Tā vietā, lai attaisnotos ar to, ka sen neesi paaugstināts amatā, labāk izcel savus sasniegumus pēdējo gadu laikā, tādējādi pierādot, ka paaugstinājumu esi nopelnījis.
"Tā nav mana vaina"
Kad priekšnieks atnāk pie Tevis ar konkrētu problēmu, nevajadzētu novelt vainu uz kādu citu kolēģi. Varbūt tā patiešām nav Tava kļūda, bet atceries, ka Tu neesi tiesā un neviens konkrētajā brīdī nemeklē vainīgo. Šajā brīdī būtiskākais ir pārliecināties, vai problēma ir atrisināta un vai tas negadīsies vēlreiz. Tu izskatīsies daudz sliktāk, ja pavadīsi laiku ar pirkstu bakstot uz citu kolēģi nevis palīdzot problēmu atrisināt.
"Esot atklātam pret Tevi..."
Pirmkārt, vienmēr, kad šī frāze tiek lietota, Tu zini, ka tai sekos kaut kas negatīvs un šī ziņa uz otru cilvēku iedarbojas. Labāk tiešā veidā pateikt to, ko vēlies teikt, bez liekām biedējošām frāzēm.
"Par ko Tu balsoji?"
Savus politiskos uzskatus labāk paturi pie sevis, jo nekad nevari zināt, kuru Tu vari netīšām aizvainot vai kuram vari likt justies neērti, kā arī kurš Tavus uzskatus nākotnē varētu izmantot pret Tevi. Savus politiskos uzskatus labāk izpaud savā personiskajā blogā.
"Es pagājušajā naktī tā piedzēros..."
Ļoti iespējams, ka Tu neesi vienīgais ofisā, kuram patīk šad un tad iedzert, bet, iespējams, Tu esi vienīgais, kurš to izkladzina savam bosam. Lai arī Tavi nakts piedzīvojumi netraucē Tev nākamajā dienā strādāt, tie tomēr rada sliktu priekšstatu par sevi.
"Man tam nepietika laika"
Ikviens mūsdienās ir aizņemts. Kad Tavs boss Tev pajautā kaut ko izdarīt, bieži vien Tev nav izvēles iespēju. Taču, ja Tevi māc bažas, vai spēsi to izdarīt laikā, labāk to pasaki uzreiz. Tā Tu parādīsi, ka uztver darbu nopietni.