Jūrmalā viesnīcu netrūkst, tāpēc ir jāspēj atšķirties – viesnīca un restorāns MaMa priecē ar izteiksmīgām dizaina odziņām un individuālu pieeju – arī četrkājainajiem draugiem.
Dizaina viesnīca un restorāns MaMa, kas jau vienpadsmit gadus mājo kādā atjaunotā koka ēkā Majoros, uz pārējo fona izceļas ar savu stilu, kas radies, saplūstot dažādu krāsu, formu un interjera risinājumiem, kā arī īpašo viesmīlību pret astaiņiem – šeit var atrast speciālu ēdienkarti suņiem un kaķiem, tie tiek laipni gaidīti un arī bez maksas izmitināti, mājvieta netiks atteikta arī citiem dzīvniekiem, pienācīgi uzņemts tiks pat sesks.
Jābūt visdarim
Dizaina viesnīca un restorāns MaMa atvērts 2008. gadā, Ilzes Kīkstes–Vaivaras ģimene jau pirms vairāk nekā 20 gadiem bija iegādājusies divas vecas koka ēkas Majoros. «Sākumā dzīvojām paši, bet vasarās, kā jau tas Jūrmalā pieņemts, visu otro stāvu izīrējām vasarniekiem. Tā kā mājas bija jāremontē un bija parādījušies pastāvīgi īrnieki, nolēmām taisīt dizaina viesnīcu, kādas tolaik Latvijā bija tikai dažas. Vēlējāmies veidot paši savu stilu un atšķir-ties no visām citām viesnīcām,» atceras viesnīcas un restorāna MaMa līdzīpašniece I. Kīkste–Vaivara. Tapa ģimenes uzņēmums, kurā saimnieko trīs sievietes: I. Kīkste–Vaivara, viņas mamma un māsa. Tāpēc sievišķais tēls atspoguļojas arī viesnīcas nosaukumā. Un ne tikai. Simboliski sievietes motīvs iepīts arī dizaina elementos, netrūkst ābolu, sarka-nu rožu un attēlu ar Ādamu un Ievu paradīzes dārzā.
«MaMa nebūt nav mamma, bet gan visu caur-vijošais sievietes tēls,» uzsver I. Kīkste–Vaivara. Tā kā Jūrmalas pilsētā ir stingri būvniecības projektu saskaņošanas noteikumi, pagāja vairāki gadi, kamēr tika iegūtas visas nepieciešamās atļaujas. Viesnīcas tapšanā tika iesaistīti gan arhitekti, gan dizaineri. Tā kā I. Kīkstes–Vaivaras ģimene daudz ceļo, no ār-zemēm tika atvestas vairākas idejas. «Esam šo to nošpikojuši, daudz ko paņēmām no franču dizainera Filipa Starka, piemēram, suņa attēlu uz krēslu atzveltnēm, kā arī gleznas, kuras ir novietotas numuriņos pie griestiem, rožu siena ir noskatīta Lasvegasā. Arī visas mēbeles ir izgatavotas pēc pasūtīju-ma Lietuvā, jo lietuvieši spēja piedāvāt labākas cenas un interesantākus risinājumus,» stāsta uzņēmēja. Pirms mesties iekšā viesmīlības biznesā, I. Kīkste–Vaivara bija strādājusi par viesmīli vairākos restorānos, kā arī kazino. Viņa ir mācījusies Starptautiskā tūrisma fakultātē Biznesa augstskolā Turība, kur ieguvusi bakalaura grādu un apguvusi viesmīlības uzņēmumu vadību.
«Mamma atbild par saimnieciskajām lietām, bet es par visu pārējo – restorānu, grāmatvedību, reklāmu un sabiedriskajām attiecībām, darbiniekiem – varētu tā teikt, ka es esmu visdaris, ja ir nepieciešams, varu strādāt par viesmīli vai nākt uz virtuvi mazgāt traukus. Ārpus aktīvās tūrisma sezonas, kad cilvēku plūsma ir mazāka, cenšamies daudz ko izdarīt pašu spēkiem. Tā kā dzīvojam blakus viesnīcai, esam klientiem pie-ejami visu laiku,» teic I. Kīkste–Vaivara.
Visu rakstu lasiet 8. maija laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.
Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!