SIA Kraval dzīvā alus veikala Miestiņš izveidē investējis ap 6 tūkstošiem eiro.
Uzņēmuma īpašnieks Oļegs Kravals Db pastāstīja, ka veikalā Miestiņš Bruņinieku ielā tiks realizēta sešu vietējo aldaru produkcija – SIA Abula Brenguļa alus, a/s Agrofirmas Tērvete, SIA Užavas alus, Krāslavas alusdarītavas, SIA Piebalgas alus un Brālis alus. Alus tiks realizēts no mucām ar īpašas iekārtas palīdzību, kas izslēdz gaisa piekļuvi pildīšanas procesā.
O. Kravals vēlas popularizēt tā sauktā «dzīvā alus» labās īpašības un tāpēc izveidojis Miestiņu.
Kā atklāj Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesore Daina Kārkliņa, jēdziens «dzīvais alus» ir parādījies nesen. «Tas ir nefiltrētais alus un to viegli var atšķirt, jo tas ir duļķains,» stāsta profesore, piebilstot, ka nosaukumu tas ieguvis mazajās alus darītavās. Par «dzīvo» tas iesaukts, jo no alus nav izfiltrētas rauga nogulsnes, bet, kā zināms, raugs ir sēnīte – tātad dzīvs organisms. Profesore stāsta, ka alus filtrācija un pasterizācija ražotajam nepieciešama, lai palielinātu alus glabāšanas termiņu.
«Pagājušā gadsimta 80.tajos gados alus realizācijas termiņš bija 11 dienas, tagad – pat pusgads. Protams, jebkura iedarbība noņem kādu īpašību, piemēram, filtrācija un pasterizācija vairāk ietekmē alus garšu un smaržu, taču pazūd arī no 5 līdz 10% vitamīnu,» nianses atklāj D.Kārkliņa, piebilstot, ka izmaiņas un atšķirīb