Šī gada jūnijā Centrāleiropas vadošā politikas institūta GLOBSEC Sieviešu līderu padomei, kas izveidota ar mērķi stiprināt sieviešu balsis politikā, biznesā, akadēmiskajā vidē un pilsoniskajā sabiedrībā, pievienojusies Latvijas premjerministre Evika Siliņa.
Savukārt GLOBSEC Starptautiskajai konsultatīvajai padomei piebiedrojies Latvijas bijušais ārlietu un satiksmes ministrs, diplomāts Aivis Ronis.
GLOBSEC Sieviešu līderu padome izveidota šī gada maijā, un tajā uzaicinātas desmit līderes no dažādām valstīm. Līdz ar Latvijas premjerministri Eviku Siliņu padomē darbojas Džena Ben-Jehuda, Kolinda Grabar-Kitaroviča, Kersti Kaljulaida, Sallija Peintere, Ursula Plasnika, Maitreiji Sitaramana, Mārgrete Vestagere un Sjūzana Voltone, kā arī Džons Barters.
Sieviešu līderu padomi vada GLOBSEC valdes locekle Anita Orbāna. Katru gadu padomes sastāvs tiks papildināts ar nolūku nodrošināt pēc iespējas plašu dialogu un radīt spēcīgu globālo kopienu. Sieviešu līderu padomei būs būtiska loma arī ikgadējā GLOBSEC drošības foruma un GLOBSEC Tatru samita satura veidošanā.
Savukārt GLOBSEC Starptautisko konsultatīvo padomi veido dažādu valstu un nozaru līderi un eksperti, kuri sniedz stratēģiskus padomus un atbalstu organizācijas galvenās misijas virzīšanā – stiprināt globālo drošību un stabilitāti. Ņemot vērā Aivja Roņa pieredzi Latvijas ārpolitikas veidošanā un tās integrācijas veicināšanā Eiropas Savienībā un NATO, viņa atbalsts būs nozīmīgs GLOBSEC iniciatīvām starptautisko attiecību un drošības politikas jomā. Līdz ar Aivi Roni padomei, kurā jau darbojas tādi eksperti kā Zviedrijas bijušais premjerministrs un ārlietu ministrs Karls Bilts, Igaunijas bijušais prezidents Tomass Hendriks Ilvess, Vācijas bijusī aizsardzības ministre Annegrēta Krampa – Karenbauere u.c., pievienojas arī Anna Eliasone Šamis no ASV un diplomāts un ārpolitikas eksperts no Čehijas Petrs Kolārs. Kopumā konsultatīvajā padomē šobrīd ir 46 pārstāvji no gandrīz 20 valstīm.
GLOBSEC ir Centrāleiropā bāzēts starptautiskās politikas institūts, kas pārstāvēts Bratislavā, Prāgā, Briselē, Vīnē, Kijevā un Vašingtonā. Tas dibināts 2005. gadā un ir neatkarīga, nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir veicināt drošības, labklājības un ilgtspējības uzlabošanu Eiropā un pasaulē. Šo mērķi veicina ikgadējais GLOBSEC forums, kas ir viena no vadošajām globālās drošības konferencēm. GLOBSEC rīko arī ikgadējo GLOBSEC Tatru samitu – konferenci, kas sniedz iespēju ekspertiem diskutēt par Eiropas ekonomisko nākotni.