«Man iedzīvotājiem ir izdevīgāk visiem par velti uzdāvināt elektriskās plītis, nekā viņus apkalpot.»
To intervijā Db saka a/s Latvijas Gāze valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis. «Baltijā mēs ar Lietuvu dzīvojam pilnīgā sociālismā, domājot par katru iedzīvotāju. Mums ir ļoti lielas gāzes sadales sistēmas.
Piemēram, Somija domā tikai par peļņu, gāzes piegādes vēršot galvenokārt uz uzņēmumiem, bet privātie tur tāpat kā lielākajā daļā Rietumeiropas izmanto elektriskās plītis, viņiem tāds vēsturisks sociālistiskais stulbums kā mums nav. Tomēr somi realizē 4500 milj. m3 dabasgāzes, kamēr mēs tikai 1500 milj.m3,» tā A. Dāvis. «Piemēram, Latvenergo man ir jāizraksta viens rēķins pa gadu, bet viņi man patērē 500 milj. kubikmetru gāzes, jeb trešo daļu no kopējā patēriņa, kamēr iedzīvotāji patērē 26 miljonus m3, pēc skaita esot 387 tūkst. Viņiem visiem ir jāraksta rēķini, jākontrolē veiktie maksājumi un tad vēl aprēķini nav pareizi un nekas nesakrīt. Uzņēmumam ir 800 dažādu sūdzību zvani dienā, 10 tūkst. tehniskās brigādes izsaukumi gadā. Man tie 26 miljoni kubikmetru nav vajadzīgi. Man iedzīvotājiem ir izdevīgāk visiem par velti uzdāvināt elektriskās plītis, nekā viņus apkalpot. Lai visi iedzīvotāji pāriet uz elektrību,» kategorisks ir a/s Latvijas Gāze vadītājs. Uz jautājumu, vai elektriskās plītis nesanāk iedzīvotājiem ievērojami dārgākas, A. Dāvis atbild, ka ledusskapis, kas darbojas visu diennakti, patērē vairāk elektroenerģijas, nekā elektriskā plīts.
Skaidrojot pēdējā laikā izskanējušo informāciju, ka Latvijā dabasgāze gan privātpersonām, gan uzņēmumiem, salīdzinot ar citām ES valstīm, izmaksā salīdzinoši dārgi, A. Dāvis saka: «Tie ir galīgi veci dati. Kopš pagājušā gada jūlija mēs esam vieni no vislētākajiem, jo man izdevīgi sanāca iepirkt gāzi.»
Plašāk par dabasgāzes tarifu prognozēm, gāzes cenu ietekmējošiem faktoriem un citām nozares aktualitātēm lasiet 25. janvāra Dienas biznesa numurā. Pielikumā varat iepazīties ar jaunākajiem dabasgāzes tarifu salīdzinošajiem datiem, kurus apkopojis Eiropas Enerģētikas portāls.