ASV iedzīvotājus, kuri pārāk daudz aizraujas ar nelegālu mūzikas lejupielādēšanu, gaida nepatīkams pārsteigums, vienojušies valsts interneta pakalpojumu sniedzēji, vēsta New York Times.
Vispirms tie saņems brīdinājumus un aicinājumus izbeigt savas darbības, bet, ja tas netiks ņemts vērā – interneta pakalpojumu sniedzēji samazinās interneta pieslēgumu ātrumu vai atslēgs piekļuvi internetam.
Jaunās «pretpirātisma» sistēmas ietvaros lietotāji saņems sešus brīdinājumus, kurus tiem nosūtīs viņu interneta pakalpojumu sniedzēji, ja mediju kompānijas būs tos identificējušas kā iespējamos autortiesību pārkāpējus.
Pretpasākumi sāksies no vienkāršiem, pa e-pastu izsūtītiem aicinājumiem izbeigt nelegālu lejupielādēšanu, līdz pat tam, kad interneta pakalpojumu sniedzējs samazinās lietotāja pieslēguma ātrumu vai liegs «sērfot» pa vispasaules tīmekli. Pēc brīdinājumu saņemšanas lietotājam vajadzēs apstiprināt, ka viņš saprot, kāpēc tos ir saņēmis. Šos pretpasākumus būs iespējams apstrīdēt ASV likumdošanā paredzētajos veidos.
Lai šie pasākumi tiktu veikti, kompānijām, kurām piederošie darbi ir bijuši nelegāli lejupielādēti, nāksies vispirms iesniegt pierādījumus interneta pakalpojumu sniedzējiem.
Filmu un mūzikas kompānijas norāda, ka šādas darbības paredzētas kā «izglītojošas». Kompānijas cer, ka šāda pieeja būs rezultatīvāka pirātisma apkarošanā, pretēji pierastajai kārtībai, kad tika ieviestas tiesvedības pret «pirātiem» izlases kārtībā, kuras bieži vien izskatījās kā paraugprāvas un grāva kompāniju reputāciju.
Par pirātisma apmēriem liecina ASV mūzikas un filmu kompāniju aplēses, kurās secināts, ka pirātisms katru gadu nodara ASV ekonomikai zaudējumus 16 miljardu ASV dolāru apmērā.