Vērojot pēdējā laika plašsaziņas līdzekļos izplatītās ziņas, nākas secināt, ka, no vienas puses, iedzīvotāji visādā veidā tiek mudināti izmantot e-pakalpojumus – gan solot papildu ērtības un ietaupītu laiku, gan samazinot iespējas nokārtot lietas citādāk (piemēram, paaugstinot samaksu par darījumiem skaidrā naudā). Un te nu jācitē nesen publiskotā DNB Latvijas barometra pētījuma dati, kuri liecina, ka 23% aptaujāto vispār nelieto internetu. Jāpiebilst, ka vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem internetu nelietojot 22% aptaujāto, bet vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem – vairāk nekā puse aptaujāto jeb 55%.
Tas, ka tik liela un aktīva sabiedrības grupa nelieto internetu, nozīmē to, ka ir pāragri atteikties no tradicionālajiem informācijas kanāliem un arī pakalpojumiem. Turklāt, arī analizējot citus šī pētījuma rādītājus, jāsecina, ka gados vecākā iedzīvotāju grupa darbā ar internetu jūtas samērā nedroši. Piemēram, no tiem, kuri ir vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem un izmanto internetu, 48% aptaujāto atzina, ka jūtas vāji informēti par krāpšanas veidiem internetā. Tiesa, minētās vecuma grupas pārstāvji biežāk nekā citu vecuma grupu aptaujātie norādīja, ka nav kļuvuši par krāpšanas upuri internetā. Te gan jāpiebilst, ka arī tie, kuri šajā grupā izmanto internetu, dara to mazāk intensīvi nekā gados jaunāki respondenti.
Tikmēr, runājot par sabiedrības attieksmi pret interneta drošību kopumā, jāteic, ka cilvēki paļaujas paši uz savu ekspertīzi. Izvērtējot, kādas darbības iedzīvotāji veic, lai sevi pasargātu no krāpniecības internetā, visbiežāk aptaujātie norādījuši, ka apmeklē tikai drošas un uzticamas interneta vietnes (55%). Tikmēr drošas un uzticamas pretvīrusu programmas (51%) tiek izmantotas retāk. Jāpiebilst, ka arī citus sarakstā minētos tehniskos līdzekļus – lietojumprogrammu un operētājsistēmu atjaunošanu - izmanto samērā neliela daļa iedzīvotāju. Interesanti, ka tikai 12% aizdomīgās situācijās kontaktējas ar cilvēkiem vai iestādēm (piemēram, bankām), kas lūdz veikt kādas darbības. Uz tā fona 85% interneta lietotāju, kas nekad nav kļuvuši par krāpšanas upuriem internetā, droši vien ir labs rādītājs.