Tiek pieļauta liela kļūda, pieņemot, ka noteikti pastāv saistība starp pirātisma ierobežošanu un mūzikas industrijas uzņēmumu apgrozījuma palielināšanu – Japānā pierādījies pretējais, jo pēc stingro antipirātisma likumu pieņemšanas sarukuši arī mūzikas pārdošanas apjomi, raksta techdirt.com.
Pēc «drakoniskā likuma», kas par nelegālām lejupielādēm paredz arī cietumsodu, pieņemšanas patērētāji tērē mazāk mūzikas lejupielādei nekā pirms likuma pieņemšanas. Medijs skaidro, ka tas noticis tādēļ, ka valdības pieņemtais pretpirātisma likums cilvēkus iebiedējis tiktāl, ka viņi, bīdamies no nonākšanas cietumā, mūziku no interneta neielādē vispār – pat no legāliem avotiem.
«Tādējādi, pat ja ir izdevies samazināt pirātismu (kas ir maz ticams), nav pierādījumu, ka pirātisma apkarošana palīdzētu palielināt legālo pārdošanu,» raksta medijs.
Jau vēstīts, ka Japānā nesen pieņemts bargs likums, kas paredz interneta lietotājiem, kas nelikumīgi ielādē ar autortiesībām aizsargātu materiālu, līdz diviem gadiem cietumā vai naudassodu līdz 25,7 tūkstošiem ASV dolāru.
Ar autortiesībām aizsargāta satura lejupielādēšana Japānā bijusi nelegāla jau kopš 2010. gada, taču saskaņā ar jaunajiem likumdošanas grozījumiem turpmāk par to draudēs arī cietumsods, iepriekš vēstīja BBC.
Šāds solis sperts, lai Japānā, kas ir pasaules otrs lielākais mūzikas tirgus, apturētu mūzikas tirdzniecības apjomu kritumu. Savukārt nozares pārstāvji aplēsuši, ka Japānā tikai viena no desmit lejupielādēm ir likumīga - to apliecinājis kāds 2010. gadā veikts pētījums, kurā secināts, ka Japānas iedzīvotāji togad iegādājušies 440 miljonus mūzikas un filmu failu, bet nelikumīgi lejupielādējuši 4,36 miljardus.
Japānas valdība cer atkārtot Dienvidkorejas pieredzi, kas 2007. gadā uzsāka apkarot interneta pirātismu un patlaban kļuvusi par 11. lielāko legālo lejupielāžu tirgu pasaulē. Dienvidkorejas likumdošana ļauj interneta pakalpojumu sniedzējiem tīmekļa lietotājiem izsūtīt brīdinājumus par nelegālu failu lejupielādi. Lielākā daļa – 70% - lietotāju pēc šāda brīdinājuma saņemšanas vairs neturpina nelegālas lejupielādes, liecina Starptautiskās skaņu ierakstu nozares federācijas (IFPI) apkopotie dati, vēstīja CNN.