Aktīvākajiem kompetences centriem nākamajā gadā būs iespēja veikt papildu pētījumus jaunu produktu radīšanai, kā arī tiks atvieglota projektu īstenošana, paredz otrdien Ministru kabineta sēdē akceptētie Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi Kompetences centru atbalsta programmā.
Kompetences centri ir veidoti ar mērķi apvienot noteiktas nozares uz inovācijām orientētus uzņēmumus un zinātniskās institūcijas, lai sadarbotos rūpniecisko pētījumu, jaunu produktu un tehnoloģiju attīstības projektu īstenošanā, tādējādi veicinot uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanu. Patlaban Latvijā savu darbību īsteno seši kompetences centri šādās nozarēs - ķīmija un farmācija, mežu nozare, vide, biotehnoloģijas, bioenerģija, elektronika, informācijas tehnoloģijas un mašīnbūve. Sešos kompetences centros ir apvienojušies nozaru vadošie uzņēmumi un zinātniskās institūcijas - kopā 70 uzņēmumi un 20 zinātniskās institūcijas. Kompetences centru dibinātāji ir Latvijas zinātniskās institūcijas un katras nozares vadošie komersanti, kā, piemēram, AS Grindeks, AS Olainfarm, SIA Silvanols, AS Latvijas Finieris, AS Alfa RPAR, SIA Hanzas elektronika, AS Sidrabe, SIA GroGlass u.c.
Katram kompetences centram ir iezīmēts publiskais līdzfinansējums 6,25 miljonu latu apjomā jeb 37,37 miljonu latu visiem sešiem kompetenču centriem. Līdz 2012.gada 31.decembrim visi kompetences centri kopā ir veikuši pētījumus par 3,7 miljoniem latu, kas ir tikai 10% no tiem pieejamā finansējuma.
2014.gada sākumā ir plānots veikt kompetences centru īstenoto projektu izvērtēšanu un pārdalīt neizmantoto naudu, papildu finansējumu piešķirot tiem kompetences centriem, kuri ir gatavi veikt papildu pētījumus. Kā zināms, Kompetences centri ir atvērtas organizācijas, kurās var iesaistīties jauni komersanti un pieteikt jaunus pētījumus. Tāpēc 2014.gada sākumā, pārdalot neizmantoto finansējumu, atbalstu varēs saņemt arī tie komersanti, kuri līdz šim nebija iesaistīti kompetences centros.
Tāpat līdz ar grozījumiem papildinātas iespējas, kad kompetences centri var saņemt papildu atbalstu pēc pētījumu rezultātu publiskošanas. Papildus atbalstu centri varēs saņemt ne tikai pēc diviem rakstiem starptautiski citējamos zinātniskos žurnālos, bet arī pēc tam, kad pētījuma rezultāti tiks plaši izplatīti starptautiskās zinātniskās konferencēs.
Projektu īstenošanu atvieglos arī apstiprinātā efektīvākā avansu dzēšanas kārtība. Līdz šim avansu nodrošināja komercbankas garantija, bet turpmāk garantijas vietā tiks izmantots darījuma konts. Salīdzinājumā ar garantiju, darījuma kontam ir zemākas apkalpošanas izmaksas.