No nākamā mācību gada 157 no 796 Latvijas vispārizglītojošajām skolām tiks ieviesta datorika; IKT nozares eksperti uzskata, ka digitālās prasmes ir jāintegrē arī citos mācību priekšmetos, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
No 2015. gada 1. septembra 157 skolas aprobēs piecus datorikas apguves mācību programmu pilotprojektus, kas ir priekšnoteikums jaunā kompetencēs balstītā izglītības standarta ieviešanai, kurā īpaši tiek akcentēta datorikas apguve. DB jau ziņoja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA) ir izveidojis jaunu mācību programmu digitālo prasmju apguvei, kas paredz tās sākt mācīties jau no 1. klases. Līdz šim informātika kā mācību priekšmets tika pasniegta tikai no 5. klases, šobrīd skolas pašas var lemt, kad datoriku ieviest.
Izglīto pasniedzējus
Lai aprobāciju varētu sekmīgi uzsākt, kvalifikācijas paaugstināšana tika piedāvāta visiem skolotājiem – gan tiem, kuri strādā par informātikas pasniedzējiem, gan arī visu pārējo mācību priekšmetu pasniedzējiem, kuriem ir tāda interese. Šobrīd 150 skolotāji Liepājas universitātē apgūst studiju programmu pamatizglītības datorikas skolotāja kvalifikācijas ieguvei, savukārt apgāds Lielvārds 250 dažādu mācību priekšmetu pedagogiem nodrošina profesionālās kompetences pilnveidi digitālajās prasmēs. Abas programmas tiek finansētas no valsts budžeta. Pedagogu mācībām 2015. gadā kopumā atvēlēti 220 tūkstoši eiro. Tāpat pedagogiem būs iespēja piedalīties pieredzes apmaiņas programmā, ko organizēs LIKTA sadarbībā ar saviem biedriem – Datorzinību centru, Exigen Services Latvia, IF Latvija, Lattelecom, Microsoft Latvia, ZZ Dats, kā arī ar Latvijas IT klasteri un Rīgas IT Democentru.
Visu rakstu Šurp, datori, uz skolu! lasiet 15. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.