Starptautiskās auditorkompāniju apvienības BDO speciālisti, aptaujājot dažādu pasaules kompāniju izpilddirektorus, secinājuši, ka parādu krīzes nomocītā Grieķija investoriem ir riskantāka nekā pilsoņu kara plosītā Sīrija.
Pētījumā, kurā aptaujāti vairāk nekā tūkstoš kompāniju pārstāvju, secināts, ka investori aizvien lielāku interesi izrāda par tā sauktajām BRIC valstīm (Brazīlija, Krievija, Indija un Ķīna). Liela interese saglabājas arī par ASV, Lielbritāniju un Vāciju.
Ķīna kopā ar ASV, Brazīliju, Indiju un Vāciju veido piecas iecienītākās investīciju veikšanas valstis. Šajās valstīs investīcijas plāno veikt 66% BDO aptaujāto kompāniju pārstāvju.
Investori uzskata, ka bīstami ir investēt arī Spānijā, kas riska ziņā novērtēta pat augstāk nekā Ēģipte, kurā joprojām saglabājas politiskā nestabilitāte.
Tāpat aptaujāto kompāniju izpilddirektori norādījuši, ka šogad, salīdzinot ar 2011. gadu, ar savām investīcijām rīkojas piesardzīgāk un ka 2012. gadā pieaudzis riska faktors.
Kā investīcijām riskantākās valstis atzīmētas Irāna, Irāka, Grieķija, Sīrija, Lībija, Nigērija, Spānija, Ēģipte, Krievija un Jemena.
Tikmēr valstis ar vislielākajām iespējām, pēc BDO aptaujāto kompāniju pārstāvju domām, ir Ķīna, ASV, Brazīlija, Indija, Vācija, Krievija, Lielbritānija, Austrālija, Apvienotie Arābu Emirāti un Meksika.
Trīs no BRIC valstīm iekļuvušas gan riskantu investīciju, gan vislielāko iespēju sarakstā (Krievija – devītā riskantākā, Ķīna – trīspadsmitā un Indija – divpadsmitā). Tas liecina, ka investori BRIC valstis uzskata gan par pievilcīgām, gan arī par tādām, kurās darbība saistīta ar zināmiem riskiem.
Tikmēr Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) aplēsis, ka Grieķija līdz 2020. gadam nespēs sasniegt iecerēto budžeta deficīta mērķi – 120% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un Atēnām būs nepieciešams papildus laiks, lai ieviestu paredzētās reformas.
Līdz 2020. gadam Grieķijas budžeta deficīts varētu sasniegt 136% no IKP, norāda SVF. Arī šāds budžeta deficīts iespējams tikai pozitīva scenārija gadījumā, kad valsts atgrieztos pie izaugsmes un pilnībā notiktu iecerētā aktīvu privatizācija.